Choroba v trávníku



host - 251.161 (?) 
7.9.2016 22:03, zobrazeno: 4281x

Zdravím, 

chtěl bych se nejspíš asi jenom ujistit zda se jedná o travní rez, jestli ne tak by mě zajímalo o jakou chorobu trávníku se jedná. A zajímalo by mě čím trávník ošetřit, aby se dal zpět do pořádku. Hnojení probíhá cca 1x40 dnů. 

Díky Pepa 

sekačka
sekačka
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 251.161 (?), 7.9.2016 22:04

DALŠÍ FOTO 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 251.161 (?), 7.9.2016 22:06

další


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 251.161 (?), 7.9.2016 22:07

další fotka


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jez33 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 69.102 (?), 8.9.2016 2:39

Zdravim, pozrite sem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 41.38 (?), 8.9.2016 8:18

Dobrý den,

ano, podle fotky to nejspíš to bude trvaní rez. Bohužel je to poměrně vytrvalá choroba, velice důležité pro léčbu je průběžné odstraňování odumřelé trávy. Z chemických přípravků na ošetření, je to docela těžké, díky dostupnosti v malospotřebitelském balení. Lze použít přípravky s účinnou látkou chlorothalonil, mancozeb, propiconazole. Registrovaný je přípravek Opera Top, bohužl ten Vám asi nikde bez osvědčení neprodají. Já jsem na to používal Dithane, lze prý použít i Ortivu. Nicméně žádný rychlý efekt postřik nemá. Důležité je opravdu pořád vyčesávat a nezalévat večer. Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.180 (?), 8.9.2016 15:29
Děkuji, za odpověd. Takže nejlepší asi bude řešit to vertikutátorem. To osvědčení o kterém píšete se dá kde udělat? Už jsem o něm slyšel, ale nenašel jsem na internetu, kde se to školení dělá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.180 (?), 8.9.2016 15:33
A přesný název choroby je Korunkatá rzivost trav (Puccinia coronata Corda)? Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 41.38 (?), 8.9.2016 16:17

Ve Vašem případě spíše rzivost lipnice. Osobně bych asi neřešil nějaké osvědčení pro to aby jsem si mohl koupit chemii. Trávník lze mít zdravý i bez chemie. Jinak jak to získat přesně nevím, každopádně pochybuji o tom, že bude stačit zajít někam na kurz. Bude to nespíš vázáno i na výkon a druh profese, živnosti.

PS : nechci se Vás dotknout, ale kvalita sečení není úplně top, ne že by to přímo mohlo za to, že je tam ta rzivost, ale trochu to má vliv na dobu léčby a samotnou odolnost trávníku jako takového.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 2.134 (?), 8.9.2016 17:42

To bohužel vím, že kvalita sečení není top, ale s rotační sekačkou toho bohužel asi víc nedokážu. Nože jsou broušeny 1x za měsíc (sečeno 2x týdně, po přihnojení i 3x týdně) a přijde mi, že sekačka nemá dostanečný výkon k tomu, aby trávník zvládala posekat. Do budoucna uvažuji o koupi vřetenové. Trávník je celkem dost hustý. Každopádně děkuji za radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika