Bofix



host - 141.127 (?)
28.6.2009 15:10

Bofix je výborný selektivní herbicid. Ikdyž by mohl být levnější :))

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 160.85 (?), 14.6.2009 23:09, zobrazeno: 224163x

Dobry den, mame v nove zalozenem travniku spoustu plevele.Tak jsme se rozhodli pouzit bofix, vse jsme udelali dle navodu na nove zalozeny travnik.Redeni bylo slabsi nez na stary travnik, tak jak psali tak udelali.Po ctrnacti dnech je plevel stale videt.Jedine co davame za vinu je, teplota venku byla 9-10 stupnu, ale v navodu neni nic o teplote.Jde jeste neco aplikovat, hlavne at to nejsou vyhozene penize.Dekuji vsem za odpoved.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 62.154 (?), 15.6.2009 0:14

Mam stejnou zkusenost z predminuleho tydne. Doufam, ze neporadim blbost, ale minuly rok jsem myslim mel vyssi koncentraci a pomohlo to. Nestrikal jsem globalne cely travnik, ale jen zaplevelena mista.

Misto bofixu se mi ale osvedcilo pravidelne sekat, plevel tam sice trochu je, ale moc mu nedovolim vyrust. A ruzne bodlaci a jine obtizne plevele se povedlo temer zlikvidovat za 2 roky. Bodlaky bud' trhame rucne, nebo jsem minuly rok vzal Roundup a selektivne postrikal jen par rostlinek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 130.139 (?), 15.6.2009 12:12
Ja som Bofix pouzil este na jar a v pre istotu v nizsej koncentracii (uz sa mi raz podarilo travnik spalit) a som spokojny. Do dvoch tyzdnov zaucinkoval. Teraz uz pokracujem len rucne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
radegast - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 3.169 (?), 16.6.2009 8:35

dobry den

je mozne pouzit Bofix na potlaceni plevele ve vysadbe skalniku?

diky Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 93.178 (?), 16.6.2009 9:22

Postřik selektivním herbicidem nesmí dopadnout na zelené části keřů, které nechcete zahubit. Pokud chcete ničit plevel na místě, kde rostou stromy či keře, musíte zajistit jejich ochranu před poškozením neopatrnou aplikací herbicidu (igelitová plachta?).

Jinak pomáhá dát si na postřikovač jakýsi zvon (vyrobil jsem z příhodného kelímku), který usměrní vystřikující kapalinu. A samožřejmě nesmí foukat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
radegast - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 3.169 (?), 19.6.2009 9:26

hmm dekuji za odpoved- cekal jsem ji. Vypleji to rucne

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
preacher - (20) - 219.94 (?), 22.6.2009 12:52

Dobry den,

Bofix jsem pouzil ve stredu 17.6.. Vcera, 5 dnu po aplikaci, byl krasne videt ucinek. Veskere plevele jsou jiz zvadle a je videt, ze stradaji. Pouzil jsem davkovani pro starsi travnik, ktere je uvedeno v navodu. Pouzivam Bofix jednou za rok, vic neni nutne. Travnik casto secu a tim eliminuji rust plevele. Ovsem preci jen se nejaka ta mrska vzdycky obevi...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 141.127 (?), 28.6.2009 15:10

Bofix je výborný selektivní herbicid. Ikdyž by mohl být levnější :))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 28.133 (?), 29.6.2009 16:20

dobrý den mám dotaz. mám psa který líta po trávníku. nebude to naký problém? dík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 198.226 (?), 3.8.2009 13:19

Pokud si vzpominam, tak v prilozenem navode bylo cosi o tom, ze snad 2 tydny po aplikaci pri na travnik nesmi.

Jinak cerstva vlastni zkusenost na pred 1,5 mesicem vysetem travniku: Redeni 40 ml na 4 litry, pred tydnem zkusmo kousek travniku postrikan a vsechno uz vychcipalo. Krouceni listu a uvadani plevele bylo viditelne uz po nekolika hodinach. Jen uz ted zacaly v trave rasit sem tam nove rostlinky, ktere se pred aplikaci jeste nestihly objevit. Vcera jsem postrikal cely travnik a dnes uz je videt ucinek. Za dva tydny to posecu a snad to zacne vypadat, jak ma. ;-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika