Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dakujem.  V Podunajskej nizine (Zitny ostrov) je poda celkom vhodna, skor pieskova.  Postrek bol potrebny pretoze travu prerastalo mnoho burin a uskodili by travniku este viac.  Povedal by som, ze travniku neuskodil postrek vobec (Bofix).

Kosene bolo vretenovou kosackou Fiskars.  Prerastene stebla kosou, viackrat som kvoli postreku aj pomalemu rastu ci nepriaznivemu pocasiu nekosil aj dva-tri tyzdne a lolium multiflorum italicum zastupene v zmesi kvitne uz od prvych mesiacov.

S aktualnym stavom som relativne spokojny, v tomto momente mi nejde o ukazkovy travnik, ale iba o pokrytie pody a postupne zveladovanie kosenim a trhanim zvysku dvojklicnolistych burin a hlavne jednoklicnolistych burin.  Na fotografiach je vidiet zhruba v akom stave sa travnik nachadza (buriny, nesiate travy, medzery) v miestach najlepsich a zaroven najdolezitejsich.

Najviac sa vyskytovali a pretrvavaju v travnom poraste:

  • neidentifikovana burina s drevnatou stonkou a rovnym korenom, vyzera po postreku odumrele, ale dalej kvitne (je ho vela na jednej z fotiek)
  • lebeda - viac nez 90% znicena, pravdepodobne vzdide o rok znova
  • stavikrv vtaci - vacsina zhnedla a odumrela, nesiri sa do miest kde nebol predtym
  • púpenec roľný - taktiez vacsinou umrel, ojedinele sa vyskytuje
  • pichliac rolny - prestal rast po postreku
  • portulaka - az po postreku sa zacala vyskytovat v okoli travnika a dokaze sa rychlo rozrastat
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika