Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobry den, na jar som vysial travnik na pozemku, kde bola iba zeleninova zahradka a vela buriny, ktoru sa podarilo obmedzit postrekom.  Napriek tomu, ze tuto sezonu tam este nemam dostupne ziadne zavlazovanie sa travnik chytil, ale nie idealne.  Pravdepodobne to bude kombinaciou prerastajucich burin, ale hlavne sucha a mozno aj vycerpanej pody.

Travna zmes je prevazne matonoh/jilek a kostrava.  Je to dost velka plocha, odhadom cez 250 m^2.  Chcel som sa poradit aka je najlepsia moznost tomuto travniku pomoct. Mojim cielom je najma zahustit ho, pretoze aj to urcite prispieva k vysychaniu pody.

Mam moznost zrovnavat s rovnakym travnikom, ktory mal vsetky podmienky lepsie a bol viac zavlazovany, aj ked obcas tiez nedostatocne.  Tento travnik je hustejsi a uz prvy mesiac vyprodukoval ovela viac zelenej hmoty aj bez zavlahy!

Mozem ocakavat prirodzene zahustenie a rozrastanie kostravy do druhej sezony alebo je potrebne dosiat?  Akym sposobom by sa takato plocha dala dosiat?  Pri vyseve som zapravoval semienka hrablami, ale teraz to cez ten travnik nepojde.  Prechadzat rucne kazde jedno lyse miesto na tejto ploche sa mi zda prilis narocne (ale priklanam sa k tomu) a strojove rozhodenie semien iba na povrch pody neefektivne.

Kedy je najvhodnejsi cas na dosev v jeseni, denne/nocne teploty?  Pocitam s tym, ze uz by som mal mat aj moznost zavlahy a v septembri uz ani nebude teplo (sucho sa neda vylucit).  Planujem aj jesenne hnojenie, kedy je vhodny cas na to a kolko treba pockat aby sa neuskodilo dosiatej trave?

Dakujem za kazdu radu.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika