Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Tak presli takmer 3 mesiace co zacal boj s lipnicou a chcel by som sa teda podelit o vysledky.

Na zaciatku boja som urobil poriadnu vertikutaciu (do kriza) a znizil zavlavlazovanie o cca. 20%. Bohuzial musim konstatovat, ze tadialto (zavlazovanie) cesta nevedie. Ano Lipnica dostala co jej patri ale schytal to aj cely ostatny porast. Ani po mesiaci nebol travnik schopny zregenerovat a rychlo vyschynal. Vratil som sa teda k povodnym hodnotam zavlazovania a presiel na pravidelnu vertikutaciu kazde 3 tyzdne. Travnik naozaj ozil. Vertikutacia mu naozaj pomaha, uz po par dnoch by ste nepovedali, ze nejaka vertikacia prebehla. Podla mnozstva kvetnych stebiel Lipnice pred kosenim, by som povedal, ze z povodneho asi 30% zamorenia je dnes ani nie 5%.

Co ma vsak stale znepokokuje, ze flaky roznej sytosti zelenej na travniku zostali. Zaujimave ale je, ze flaky su tentoraz sposobene asi niecim inym ako Lipnica. Jedna sa o jemnolisty druh travy sytozelenej farby ale nie tak bledej ako typicka dospela Lipnica rocna. V tychto flakoch dokonca niet ani stopy po okvetnych steblách. Mam pre to rozne vysvetlenia ale budem rad za kazdu radu.

1. Jedna sa o Kostravovy druh travy kt. dokazal na rozdiel od Jilku prezit obdobie sucha (znizenej zavlahy) a teraz svojou farbou kontrastuje k tmavozelenemu Jilku.

2. Lipnicu rocnu sa zredukovat nepodarilo a toto je len ranne stadium kliciacej Lipnice. Proti hovori fakt, ze Lipnica by mala byt ready za 6tyz ale toto je stav trvajuci uz viac ako mesiac.

3. Jedná sa o nejaky dalsi invazny druh travy.

Pre uplnost este zlozenie vysadenej zmesy:

45% Kostrava cervena vybezkata

20% kostrava cervena trsnata

5% kostrava ovci

30% jilek vytrvaly

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika