Odvodnění terasy ohraničené opěrnými zdmi



jcernoch - (3) - 160.5 (?) 
1.7.2008 12:16, zobrazeno: 20692x

Zvažujeme variantu u našeho domu postavit terasu z betonové vymývané dlažby. Po celé jedné straně terasy stojí náš dům, po třech dalších stranách terasy budou stát betonové opěrné zídky. Celý další terén kolem naší terasy je oproti terase výše (o 80 - 30cm). Zajímalo by mne, jakým způsobem byste řešili odvodnění terasy.

Dostal jsem dva návrhy:

1. Celou terasu zabetonovat s vyspádováním do kanálku, který napojit na kanalizaci. Položit "ipu" (sklobit třeba), na to písek a do toho uložit dlažbu (opět vyspádovanou).

2. Nic nebetonovat, neizolovat. Pouze navést a zhutnit kamenivo, pak dát vrstvu písku a do toho se spádem položit dlažbu, kterou svedu do kanálku a kanalizace.

Stavební inženýr radí betonovat, zahradní architekt radí dát jen do písku. Rozdíl v náročnosti provedení a ceně si asi každý představí... Děkuji za všechny reakce.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
      
host - 197.87 (?), 4.7.2008 9:25

Dobrý den,

určitě vyvtořte betonový podklad se spádem do kanálku, který dále napojitá na odvod do kanalizace (pokud je splašková, tak použijte dvorní vpusť se sifonem). Povrch betonu ošetřete hydroizolačním nátěrem (provádí se 2-krát a má uplatnění i prosti tlakové vodě). na takto připravený podklad položíte plastové terče a na ně uložíte dlažbu. Při srážkách voda protéká mezi spárami dlažeb a dále do odpadů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 16.68 (?), 23.8.2008 9:49
Máte-li k dispozici pouze splaškovou kanalizaci, pak ji správně pro tento účel nesmíte využít, stejně jako například na odvod vody ze střechy.

Důvodem je to, že v městské ČOV jsou bakterie "h... ožrouti", které by takovéto množství vody ze všech domů vyplavilo a ČOV by je musela pořizovat znova.

ČOV třeba dělají i to, že pokud má velký přítok do ČOV (protože tam lidi pustí i okapy, nebo někde prosakuje, jsou deště atp.), tak pokud je v řece hodně vody (děště), tak část vpustě pouští mimo ČOV rovnou do řeky. Právě z toho důvodu, že by to ČOV stejně nepobrala a jen by se vypláchla a další čištění by bylo neúčinné.

Strýc dělal na čovce, tak mi to říkal. A varoval mě před zaústěním okapů do splaškovky, že prý to dneska snadno zjistí kamerama a dělá se to.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
luiss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73) - 212.142 (?), 23.8.2008 12:23

Já bych to položil do toho podkladu jak pravil architekt, udusané kamenivo písek.Nevidím důvod proč to dávat na terče a betonovou desku. Ale je to můj názor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 60.162 (?), 27.5.2012 10:47

Pokud je prostor terasy "vana", tak i když ji zasypu kamenivem ale neodvedu vodu, tak se při deštích může naplnit a pak co? Co na to dům? Prostor musí být v každém případě odvodněný a je jedno, jestli to bude betonová deska nebo kamenivo. Pod kamenivo terén ve spádu tam, kde se dá odvést voda, na to geotextilii, kamenivo a terasa na roštu. Ale voda se musí vždy odvést.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika