Materiál (typ dřeva) na nezastřešenou dřevěnou terasu



host - 231.248 (?)
2.9.2018 14:25

Dobrý en rozhodnul jsem se pro novou venkovní terasu, poradíte mi jaký materiál zvolit?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                  
host - 96.31 (?), 20.8.2017 18:39

Mate pravdu, ale su aj vyrobky od firmy acaciawood, ktore dodavaju material z agatu. Pisu ze je to lacnejsie ako tropicke drevo, aLe vraj plnohodnotna nahrada. Nie je to masiv (asi take rozmery neexistuju) ale napajane kusy dreva pomocou polyuretanoveho lepidla. Vygooglite precitajte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 171.112 (?), 20.8.2017 18:44

Nevím proč nikdo nevzpomenul vůči vodě nejodolnější tuzemské dřevo - dub?

Ale třeba je trvanlivé jen v trvale vlhkém prostředí nebo přímo ve vodě. Že střídavé vysychání a navlhání způsobí jeho praskání a deformace. Celkem by mě to zajímalo protože mám s dubovým dřevem vystavenému povětrnosti dobré zkušenosti. Ale jedná se jen o pečlivě vyřezané laťǩy na kterých se nemůže zdržovat voda.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 21.8.2017 19:56

Ale jedná se jen o pečlivě vyřezané laťǩy na kterých se nemůže zdržovat voda.

To je alfa a omega veškerého dřeva v exteriéru. Svislé dřevo, ze kterého voda steče vydrží desítky let i bez nátěru (např. plaňky v plotě). 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 170.35 (?), 21.8.2017 14:22

Dle mnohých zkušeností i chytrých knížek jsem se rozhodl pro modřín, který se na venkovní terasy z dostupných dřev hodí asi nejlépe (kvůli velkému množství pryskyřice). Nechal jsem si na pile nařezat a ohoblovat nosné trámy a 3cm prkna. Terasa má nyní 3 roky, bez náznaku nějakého poškození. Ošetřeno na začátku a pak ještě po 2 letech pouze lazurou na ploty z vrchní strany desek.

Je možné samozřejmě zvolit něco víc profi, třeba drážkované desky ze sibiřského modřínu nebo dřevoplast, nicméně toto řešení je funkční a za řádově nižší náklady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 95.5 (?), 22.8.2017 6:09
Máte tu modřínovou terasu na přímém slunci? Neteče z povrchu pryskyřice?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 22.8.2017 9:37

Dobrý den, my máme drážkovaný modřín na celodenním slunci, a je to bez problémů. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 157.1 (?), 22.8.2017 21:09

Ano, mám ji na přímém slunci. Pryskyřice se objevila jen na několika málo místech, nic masivního, stačilo ji seškrábnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.55 (?), 14.10.2017 3:23
Na terasu nejlépe dřevoplast nebo tropické dřevo.Smolnatá dřeva pouští smůlu, naše dřeviny jsou řidší, takže pokud je to odkryté, tak si doplatit.Nikdo ji nerozebírá, aby ji natřel zespodu, čas rozpadu pak jde mílovými kroky u našich dřevin, ta cena tomu v konečném důsledku napovídá.Dnes dřevoplast věrně napodobí natřené dřevo, i jako teakovou patinu, cena je za bezúdržbovost a životnost.Samotný plast je nezajímavý, ale dřevoplast je super.Jinak preferuji dřevo, stůl máme v kuchyni z masivu(nohy 10x10cm, deska síly 50mm)prahy z dubu(s=40mm, š=30cm, d=100cm),samý hezký dlouhověkký kousky, ale u terasy jsem to začal vidět jinak.Mám nato celou zimu a na budování svépomocí ušetříme, tak to dáme do životnosti a tam to splní jen tropy nebo dřevoplast, bohužel,tak to je.Z terasového modřínu máme venku schodnice u bazénu a na zimu je zakrýváme plachtou, natřené jsou tenkovrstvě remmersem, nebo tak nějak, ale terasu by jsem z toho nedělal, vybral jsem je jako osm nejlepších z přebraných padesáti, tak jsou bez smolných míst a bez suků, ale na terasu to je nereálné...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.176 (?), 17.10.2017 19:53

Krásně napsané, souhlasím... Jenom já jsem teda zastánc vysloveně WPC materiálu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 231.248 (?), 2.9.2018 14:25

Dobrý en rozhodnul jsem se pro novou venkovní terasu, poradíte mi jaký materiál zvolit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika