Dubova terasa - uchyceni



Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 240.33 (?)
25.7.2019 20:00

Tak jsem zkontroloval terasu a je to tak, jak jsem říkal: prkna jsou položená v obou orientacích, a prohýbají se vždy do korýtka. Tzn. letokruhy nemají vliv, prohýbání je způsobeno pouze povětrnostními vlivy. Ale není to nic strašného, vůbec bych to neřešil, pokud nejste úplný detailista...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 57.149 (?), 25.7.2019 16:03

Zadavatel.

Dává to smysl. Jak to vidím, tak je to takřka neřešitelné. Buď se s tím smířit a pokud to bude vyčívat tak to pak v budoucnu trochu obrousit.

Nebo mně ještě napadlo, ale to nevím jestli se mně chce - ty prkna rozřezat podél na polovinu - 10cm šířku, ale v mých podmínkách to bude dost harakiri. Asi než maflem bych to udělal na cirguli podle vodítka. Ale stojí to za to?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Laco430k - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 84.3 (?), 25.7.2019 16:39

Každé optimum je vlastně kompromis. Ideální řešení asi opravdu není.

Na konto tohoto problému si dovolím ocitovat z návodů pro truhláře (i když vím, že spodní drážkování patrně dodělávat nebudete:

"Čím je palubka užší, tím je náročnější její instalace, s vyšší pracností jde však ruku v ruce menší riziko deformování profilu tvarovky vlivem změny vlhkosti. A platí to i obráceně, širší palubka znamená méně náročnou instalaci s vyšším rizikem deformace. Výrobci palubek riziku deformace předcházejí tím, že na rubové straně profilu palubky frézují drážky."

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 240.33 (?), 25.7.2019 20:00

Tak jsem zkontroloval terasu a je to tak, jak jsem říkal: prkna jsou položená v obou orientacích, a prohýbají se vždy do korýtka. Tzn. letokruhy nemají vliv, prohýbání je způsobeno pouze povětrnostními vlivy. Ale není to nic strašného, vůbec bych to neřešil, pokud nejste úplný detailista...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika