zahradni solarni osvetleni



Stránky: 1,  2,  3   
host 
5.4.2002 8:48, zobrazeno: 41650x

Poraďte prosím kvalitní a designově pěkné solární zahradní osvětlení s dostatečnou dobou provozu.
M.Dědín

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Coda - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (191), 1.8.2007 14:55
Dobry den, mate zkusenost se zahradnim solarnim osvetlenim? Potrebuji pouze osvitit cestu k ohnisti. Muzete mi neco doporucit? Diky! Sterba
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.20 (?), 2.8.2007 6:00
Já už Vám odpověděl ve Vašem dotazu k odpuzovači. Solární lampička i po slunném dnu, instalovaná na jižní straně, se večer tak tak nažhaví. Druhá se prakticky nerozsvítí vůbec. Podle přísvitu, který vydávají, byste našel lampičku, cestu k ohništi hůře. Použijte raději méně pohodlné, ale efektivnější a hezčí louče, popřípadě něco na baterie.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 204.208 (?), 2.8.2007 7:49
Dobrý den, nemohu souhlasit s pisatelem 230.20. Máme solární osvětlení ve skalce i na plůtku mezi zeleninovou a odpočinkovou zahradou. To osvětlení máme již 5 let a stále funguje !  Pokud svítí slunce alespoń půl dne, baterie se natolik nabijí, že svítí celou noc. Pravdou je, že osvětlí tak půl metru okolo sebe, ale úplně to postačí. Některé osvětlení však doslova  "šajní". Záleží na typu. Třeba osvětlení v kameni má dosah až 5 metrů. Zdraví - Daniela.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Coda - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (191), 2.8.2007 20:39
Dekuji za odpovedi. Asi to vyresim tak, ze natahnu prodluzovacku s 220 V, a kdyz se pozene bourka, tak to smotam :) a bude po problemech! Zdravi Sterba
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 204.208 (?), 2.8.2007 22:13
...Tak Vám přeji počasíčko bez těch bouřek - jinak se tedy pěkně naběháte ! Daniela.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 230.20 (?), 3.8.2007 5:59
Existují i "vodotěsné" lampy (něco jako montážní), zásuvku mám ve sklepě... tak ni trocha deště nevadí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 204.208 (?), 3.8.2007 9:31
To je všechno pěkné, jen tu ještě zbývá fakt, že solární osvětlení má i dekorativní funkci - ale to už zřejmě vyřešíte jinak...  Tak ať Vám to pěkně svítí!  Daniela.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
zelenáč - (7) - 106.71 (?), 25.6.2008 1:36

Vzhledem k provozní bezpečnosti bych Vám prodlužovák moc nedoporučoval. Protože "jsem od fochu" a vím, co dokáže "lidová umělecká tvořivost" (můj soused na podobné řešení doplatil životem) bych raději zůstal u solárních lampiček. Mám je také a za 199.- Kč v kterémkoli supermarketu získáte velmi postačující osvětlení cesičky. Já je mám 3m od sebe a jsem spokojen. Kdybyste ale chtěl něco silnějšího, doporučuji svítidla 12V s bezpečnostním trafem a stabilní kabelový rozvod pod zemí, nebo položený na zem a můžete svítit i za bouřky. Jen ta investice bude trošku v nepoměru se solárky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 62.154 (?), 2.1.2009 16:39

Prosim, lide, neblaznete. Jednou shorite nebo se nekdo zrani. Pokud jde o takoveto veci, urcite to nechejte na odbornikovi. Ja konkretne nejsem elektrikar, ale elektrofakulta mi i pres muj odpor k silove elektrine a "prumyslovackemu zpusobu vyuky" dala pomerne hodne vedomosti (jsem jinak programator). Cim vice veci o elektrine vim, tim vice pred ni mam respekt. Nerikam, ze se bojim, ale uvedomuji si, ze neco muze byt velmi nebezpecne.

230V na zahrade (nebo jakemkoliv venkovnim prostredi) musi jit za proudovy chranic a nejlepe i oddeleny jistic. Proudovy chranic je schopen zjistit, kdyz napr. preseknete kabel a proud potece jinudy nez mezi fazi a "nulakem" (napr. preseknete kabel na zahrade nebo zatece voda). Jistic ochrani pred velkym proudem, takze by nemelo zacit snadno horet. Cim mensi jistic, tim vetsi bezpecnost.

Dale kabel z prodluzovacky NENI rozhodne vhodny na zahradu, stejne tak kryti prodluzovacky neni dostatecne. Spousta kabelu (typicky CYKY) jsou delane tak, ze preziji vodu a jsou i samozhasive, takze nehrozi nejaky pozar. Dale se delaji zasuvky i svitidla, ktere maji dostatecne kryti (oznacuje se IPxx) a lze je namontovat venku.

Ja chapu, ze kazdy chce usetrit, nicmene tady opravdu neni misto. Zaplatte elektrikari, aby Vam tech par veci namontoval, zase tak drahe to nebude (pr.chranic 2-3 000, jistic par stovek, kabel a prace).

martin@hinner.info

Disclaimer: vyse uvedeny text je psan pro laiky, jsem si vedom mnoha nepresnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika