Jak zapínat a vypínat zahradní osvětlení



VVH - (9) - 192.76 (?) 
6.10.2010 12:00, zobrazeno: 6704x

Dobry den,

rad bych se zeptal jak byste rešili zapínání-vypínání zahradního osvětlení. Mám vypínač na domě, světlo uprostřed cesty a na bráně vývod na další vypínač nebo senzor.

Nejlépe by mi vyhovovalo když bych mohl na sloupek brány (vzdalen 25m od domu) umístit pohybový senzor, který by při příjezdu auta rozsvítil světlo na buď nastavenou dobu nebo bych ten interval svícení mohl zkrátit zmáčknutím vypínače u vchodových dveří.Toto je předpokládám možné jde to, ale i naopak?

Čili pokud zapnu vypínač u vchodu, pak se mi rozsvítí světlo i bez zachycení pohybu na senzoru? Vypne se mi to osvětlení po nastavené době svícení toho senzoru?  Světlo samotné senzor nemá.

Dekuji za odpověd - nápady jak vyřesit.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 129.96 (?), 6.10.2010 12:43

Jde to. Senzor bude řídit osvětlení při pohybu podle nastaveného času. Má to však i svoje negativa, Pokud v úhlu senzoru někdo projde nebo projede jiné auto (kočka, pes), tak sepne taky. Pokud tam jsou stromy a bude větší vítr, bude spínat rovněž.

Dá se tomu zabránit tím, že se před větev dá vypínač, kterým se to zhasne. Já mám ještě spínač na přemostění senzoru. Když ho zapnu, tak světlo svítí stále, nezávisle na práci senzoru.

Čas svícení se dá vychytat poměrně přesně. Senzor totiž při dalším pohybu v prostoru, prodlouží čas vypnutí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
VVH - (9) - 192.76 (?), 6.10.2010 13:15

jeste k tomu co jsem psal - pokud bude na jedne strane zahrady cidlo - uprostred svetlo a na druhe vypinac... tak pokud zapnu vypinac tak se svetlo rozsviti na dobu nastavenou u cidla?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 129.96 (?), 6.10.2010 14:58

Nezáleží na umístění, ale na propojení. Tedy světlo musí být zapojeno přes čidlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika