Voda ze studny je cítit



Stránky: 1,  2   
host - 159.165 (?) 
7.9.2009 12:22, zobrazeno: 28080x

Dobrý den nemá náhodou někdo zkušenosti se zapáchající vodou ze studny? Vodu používám jen jako užitkovou na nádobí a do sprchy. Je to sice jen na chatě a nevím jestli nevadí tak 40 metrová délka od studny, že by v ní voda zahnívala když ji využívám jen víkendu.Hadici mám zakopanou v zemi takže slunce vadit nemůže.Už jsem zkoušel savo. Studená voda je už bez problémů ale jakmile ji ohřeji v bojleru tak je dost cítit. Nevím jestli zkusit koupit nějaký pachový filtr na vodu? Kdyby jste mi někdo poradil byl bych rád. Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.250 (?), 7.9.2009 12:58
Na jakou teplotu ohříváte vodu v bojleru? Pokud je to méně než 65 °C, mohou se v bojleru tvořit řasy. Mělo by pomoci čas od času zvednout teplotu na bojleru na 80 °C.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 159.165 (?), 8.9.2009 10:19

Přesnou teplotu nevím ale myslím že určitě jsem neměl 65stupňů a myslel jsem že to dělá ta vyšší teplota tak jsem ji radši snížil, takže naopak ji zkusím zvýšit a uvidím. Díky za radu!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 118.10 (?), 8.12.2009 21:19

S podobným problémem se také potýkám. Způsobují mi to kořeny již dávno pokácené břízy, které stále do vody mezi koncem skruží a skálou rostou. Nepoomáhá nic než mechanické vyčištění. Savo sice na chvíli problém odstraní, ale po čase odumře dvakrát tolik kořenů. Mechanické čištění opakuji tak 1x za pět let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 129.96 (?), 10.3.2010 16:21

Mám starou 7,5m hlubokou kopanou studnu ve skále. Je vyčištěná. Voda odzkoušena jako pitná a jak z pumpy, tak z napojeného Darlingu teče vynikající čistá voda s výbornou chutí. Ale. Do studny mám spuštěn malyš a vyveden tvrdou hadicí 1/2m ze studny. Na ni napojuji zahradní hadici. Vždy po zalévání hadici odpojím. Když však cca 14 dní nepoužívám malyše, tak po zapnutí teče z hadice několik vteřin mírně zakalená voda, která poměrně výrazně zapáchá. Pak už zase teče perfektní voda. Problém je v létě i v zimě. Zkoušel jsem malyše nechat proběhnout vodou ze savem, ale nepomohlo to. Nevíte někdo, čím by to mohlo být? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 83.17 (?), 19.2.2011 18:47
Už jste našel příčinu.Mám podobný problém s vanou 45m hlubokou studni
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 129.96 (?), 21.2.2011 9:08

Nevím, co s tím. Zvykl jsem si. Voda do chaty je úplně skvělá. Na chemickém rozboru je kojenecká. Všechny návštěvy si ji odvážejí v kanystrech. Biologický rozbor je rovněž v mezích. Tedy na úrovni 7m studny je skvělý. Takže voda v studni se dále mimo zahradní čerpadlo nekontaminuje. Asi bych musel nechat udělat rozbor na tu první vodu, co vyteče z čerpadla po odstávce. Ale tak se ani odběry dělat nemají. A hlavně bych si nepomohl. Věděl bych co v té první vodě je, ale co s tím, bych nevěděl. Rozhodující je, že na pití do chaty jde voda dobrá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 194.53 (?), 14.11.2010 22:37

I já mám na chatě tento problém s vodou.Studená voda je bezproblému, ale ohřátá voda jecítit.Způsobují to kořeny od poražených javorů, které zanívají ve studni.Studna byla důkladně vyčistěná, vydezifikovaná a už po týdnu byla ohřátá voda opět cítit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 233.207 (?), 23.2.2011 19:49
Je otázkou, jak byla studna vyčištěná, dnes se do toho pouští spousta "firem", které s tím nemají žádné zkušenosti. Pokud se nejedná o studnařskou firmu, která studny i kope a montuje do nich čerpadla, je výsledek obvykle na snadě. Pokus jsou kořeny mrtvé, měly by se ze studny odstranit, jinak lze těžko mluvit o důkladném vyčištění. Důvodem však může být znečištěná voda, která již do studny přitéká. Mělo by pomoci pravidelné dezinfikování nebo, v nejtěžších případech, zařazení dávkovače dezinfekce do systému (pokud se jedná o biologické znečištění). Stává se však, poslední dobou zejména u vrtů, které mají jímat "spodní čistou vodu", že dojde k navrtání vrstev, které obsahují různé minerály nebo plyny (např. sirovodík), které je velmi složité odstanit a učinit vodu použitelnou. V některých oblastech (karlovarsko) jsou místa, kde jsou tyto problémy plošné. Pokud je původcem problému špatné chemické složení vody, pomůže jen kvalitní filtr s úpravnou (nejméně několik tisíc). V některých případech (často na chatách) je problém v malém odběru vody ze studny. Pokud je dostatečný přítok, je dobré vodu pravidelně odebírat a alespoň jedenkrát ročně vyčerpat co nejvíce vody ze studny (tzv. do dna). A alespoň 2x ročně aplikovat dávku Sava na pitnou vodu nebo používat Sagen.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 210.99 (?), 6.3.2012 20:14

Vaše voda má patrně vyšší obsah manganu.Zde pomůže zřejmě pouze chemická filtrace, ale i přesto bude voda nevábné chuti. Petr Furiš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika