Voda na zahradě



host - 196.151 (?) 
16.10.2008 20:00, zobrazeno: 5228x

Má na své zahradě malou studnu(jímku), 80 cm hloubka průměr asi tak 40 cm. Bylo to postaveno co můžu na 100% říci tak před rokem 1960.

Byl tam přepad k sousedum kteří měli vodu ode mne, jenže měli ****** že tam mají mokro ode mne...

Vodu jsem si svedl skoro všechnu do svého nyní již nepropustné nádrže.

Sousedům se to nelíbi, přeci nebudou tahat svojí vodu čeprpadlem když ode mne tekla zadarmo dříve samospádem.

Chci udělat ohlášenína úřadě: Jednoduchá jímka pro zachytávání povrchové vody tekoucí ve svahu samospádem bez zvláštního technického zařízení a následné využití zachycené vody na zalévání zahrady.

Tím jim vodu uplně zastavit, předělat jímku bez přepadu (legálně ohlásit)a použít moji vodu pro sebe.

Co vy na to? Všem díky za odpověď

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 128.254 (?), 20.10.2008 8:42

Zdravím, mám dojem že se Vašim sousedům nebude líbit Vaše počínání ať tak nebo onak, Oni nechtějí kozu ale chtějí aby Vám chcípla. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 162.128 (?), 20.10.2008 9:30

pokud na svoje čerpání nepoužíváte čerpadlo, tak podle mě nic hlásit nemusíte. Se sousedama je to těžké, nejdřív jim vadí že tam voda teče, a teď že ji nemají. Ale rozhodně není vaší povinností jim vodu zadrženou ve vaší jímce poskytnout. Asi bych se rozhodla podle toho, jací ti lidi jsou, pokud ve zbytku vztahů jsou dobří, tak bych asi se zkusila domluvit, co tedy chtějí a jak to vyřešit. Jim ze svahu neteče nic nebo se jim jen nechce budovat vlastní jímku? Chápala bych třeba starého člověka, který nemá peníze, ale jestli máte vedle sebe  "vyžírky", tak buďte v klidu, vy jste nic neporušil. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 162.166 (?), 21.10.2008 10:00

Jímka se hlasit nemusi, byl uz jsem na urade. Tak jeden soused je v pohode, druhy vola na sousedy policii, kdyz clovek neco zapali jinak ten ma vodu z radu a kdyz stavel barak mel ve vykopu takove vody, samý pramen, jeho chyba ze si neudelal studnu. Treti je vychc... zenska ktera si nebude cerpat vodu svoji preci

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika