Tvrdá voda ve studni (25 jednotek) - co s tim? (na zalévání)



korny - (10) - 235.233 (?) 
16.8.2008 19:50, zobrazeno: 9614x

Prosim o radu..

Zmeril jsem si celkovou tvrdost vody ve studni - 25 jednotek. Co s tim? Docetl jsem se ze voda nad 20 jednotek by se nemela pouzivat ani k zalevani..chci zalevat pouze travu

Stara 1 rok, hloubka 10m, kopana, skruze 1m, jilova zemina, lokalita Rudna u Prahy.

Da se s ti neco delat, nebo jsou moje obavy zbytecne..?

Diky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 162.128 (?), 25.8.2008 10:52

zdravím souseda, jsem taky z Rudné. Studniční voda tu je skutečně hodně tvrdá, ale pro zahradu je pořád lepší tvrdá voda než žádná. My používáme studniční vodu na zalévání a vše v pohodě roste - trávník, keříky, zelenina. Jen je nutné každý rok pročistit fitlry (pokud máte závlahovku). 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 179.38 (?), 26.12.2013 19:42

Blahodárná voděnka:

Měkká voda- strukturovaná voda dokáže dokonale proniknout do našich buněk a zavodnit je. V případě tvrdé vody je to opačně. Do buněk proniká jen těžce, tělo ji nedokáže využít ani zcela vyloučit a zůstává tedy v mezibuněčném prostoru, způsobuje otoky, nadváhu. Přestože jsme plní vody a nemáme pocit žízně, naše buňky trpí dehydratací, jsou vysušené, nemohou plnit svou funkci a tělo nás na to upozorňuje zdravotními problémy jako jsou alergie, vysoký krevní tlak, cukrovka, bolesti, záněty, oslabením imunity. Anorganické látky obsažené v tvrdé vodě náš organizmus rovněž neumí využít a ani zcela vyloučit a tak je ukládá v celém těle, kloubech, cévách ve formě žlučníkových či ledvinových kamenů. Postupně se nenápadně zanášíme nepotřebnou neživou hmotou, vápenatíme, ucpáváme se, přibýváme na váze. Používání tvrdé, vysoce mineralizované, podzemní vody škodí zdraví.

Obrazem celkové mineralizace vody je její měrná vodivost (konduktivita) udávána v jednotkách mikrosiemens na cm. Vodivost by neměla přesáhnout 200 µS/cm. Čím je voda vodivější, tím je tvrdší a škodlivější.
Autorem výzkumu vlivu měrné vodivosti na působení v lidském organizmu je německý lékař A.M.Schmidt, Heimgardtstrasse 29, 84241 Ohlstadt.
050-089 µS/cm   velmi dobré působení na pročištění
090-139 µS/cm   dobré působení na pročištění
140-199 µS/cm   uspokojivé působení na pročištění
200-299 µS/cm   žádné působení na pročištění
300-599 µS/cm   již přitěžující organizmu
600-1250 µS/cm   silně přitěžující organizmu
nad 1250 µS/cm   nevyhovující jako pitná voda

Zdroj: blahodarnavodenka.estranky.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika