Ruční studniční vrt



Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.186 (?)
12.6.2018 17:33

Ono není na co odpovídat, když nevíme, co máte za výbavu. Jaké používáte pažnice, jaký průměr bude mít finální vystrojení,...

Ono svépomocí se dá spíše dělat kopaná studna se spouštěnými skružemi. Bez zkušeností tak do 3 m hloubky, s malou praxí tak do 5 m hloubky a jako profík i nad 8 m hloubky. Mít ale představu, že ručním motorovým vrtákem na základy plotových sloupků uděláte funkční jímací vrt... je hezké, ale ve většině případů zcestné.

SfK.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 144.38 (?), 11.6.2018 14:41, zobrazeno: 13045x
Dobrý den, potřeboval bych poradit s ručním vrtáním vrtu. Jsem v cca 180 cm a narazil jsem na vodu a na štěrk... teď už se vrtá velmi obtížně... Nevíte někdo jak vrtat teď? Prošel jsem různá fóra, ale nikde toho moc nebylo. Děkuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 148.114 (?), 11.6.2018 15:11

Pokuste sa pozriet na YOUTUBE.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 144.38 (?), 12.6.2018 13:15
No tam jsou spíš jen moc nekvalitní videa... bez komentáře atd...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 206.182 (?), 12.6.2018 14:01

Použít trubkový vrták se zpětnou klapkou a vnitřním šnekem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.34 (?), 26.11.2018 16:04

Nemáte nějakou fotku.Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jarda Drda - (24) - 230.34 (?), 27.11.2018 9:08
Taky bych pozadal o fotografii.dekuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.186 (?), 12.6.2018 17:33

Ono není na co odpovídat, když nevíme, co máte za výbavu. Jaké používáte pažnice, jaký průměr bude mít finální vystrojení,...

Ono svépomocí se dá spíše dělat kopaná studna se spouštěnými skružemi. Bez zkušeností tak do 3 m hloubky, s malou praxí tak do 5 m hloubky a jako profík i nad 8 m hloubky. Mít ale představu, že ručním motorovým vrtákem na základy plotových sloupků uděláte funkční jímací vrt... je hezké, ale ve většině případů zcestné.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 210.196 (?), 2.7.2018 17:30

Zdar, před týdnem jsem se stejnou akcí skončil, zapouštěl jsem do země 4m perforovanou trubku o průměru 200mm určenou do vrtů.  Vrtání v písku nad hladinou spodní vody šlo hladce, když jsem dovrtal k vodě nastaly potíže. Začal jsem vrtat jednozávitovým šnekem vyrobeným z kotouče na řezání kamene do rozbrusky o průměru asi 20cm, průměr jsem zmenšil na cca 18cm, do půlky rozřízl a rozevřel do šneku, přidělal z gumy klapku a z hasicího přístroje udělal soudek jako plášť. Špici vrtáku tvoří starý asi 24mm vrták do železa. Pro vrtání ve vodě se ale nejvíc osvědčil jen samotný šnek o průměru asi 16cm (vypůjčený od známého) na který jsem po jeho obvodě ještě navařil asi 6mm drát, jako ohrádku aby se materiál nesesypával při tahání vodou nahoru. Vrt až k vodě držel a nesesypával se, zasunul jsem do něj trubku a dál se vrtalo skrz ni. Měl jsem tu výhodu že jsem vrtat začal vlasně cca o dva metry níž pod terénem, v podlaze sklípku skrz průlez, tak že jsem měl konec trubky zhruba u pasu. Osvědčilo se šnekem otočit ve vodě asi tak 1 a půlkrát a tahat materiál ven, většinou se vytáhlo tak 1 až 2 hrsti štěrku, někdy kamení či větší kámen. Tahat nahoru se musí pomalu aby se materiál nesplách. Když se zavrtalo šnekem asi 15 až 20 cm pod konec trubky bylo dobré dlouhým majzlíkem matriál po obvodu trubky rozrušit, pak zase parkrát zavrtat (vyčistit prostor pod trubkou) a zkusit trubku posunout níž. Nejdřív stačilo na trubce zaskákat ale pak jsem do ní bušil přes fošnu palicí. Ve finále jsem 4m trubku dostal celou pod podlahu sklípku tak jsem se vlastně dostal do 6m. Mám cca 2 m sloupec vody, pro malou domácí vodárnu to stačí. Větším benzínovým kalovým čerpadlem jsme vodu několikrát vytáhli a zase nechali dotéct až šla čistá. Na šneku jsem měl 6m hliníkovou trubku a majzlík byl na cca 6,5m železné trubce. Na závěr: je to rasovina ale jde to.

Šnek
Šnek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.34 (?), 26.11.2018 15:53

Dal by jste víc fotek tohoto vrtáku do příspěvku.Chtě bych si ho vyrobit.Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jarda Drda - (24) - 230.34 (?), 27.11.2018 9:11
Dobry den, ta guma je nanytovanana na ten vrtak?Jaky je rozmer mezi vrtanou a idvadeci plochou neboli kolik je otevren ten kotouc?Prosim fota.Dekuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika