Rostliny ve studni



bukovany - (2) - 210.246 (?) 
4.8.2013 15:25, zobrazeno: 5868x

Mám studnu cca 10m hloubky, je používaná pouze k zalévání zahrady a jen jako voda užitková. Vodu čerpám čerpadlem typu malyš, voda je celkem čistá na pohled, ale mám problém, že ve studni roste nějaká rostlina jejíž listy ucpávají jak otvory čerpadla, tak i spojky na hadici (1/2). Mnohdy musím opakovaně mnohokrát čerpadlo zapínat a vypínat než se voda protlačí. Studna je krytá, je v ní naprostá tma a rostliny prostě spokojeně rostou a je jich zřejmě každý rok více. Existuje způsob jak se toho zbavit? Do studny se neodvážím a používám jí opravdu jen jako "užitkovou". Děkuji za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 166.4 (?), 4.8.2013 20:56

Žádná vodní ani vlhkomilná rostlina nedokáže růst ve tmě! To co ucpává čerpadlo tedy nemohou být listy. Pokud si z nás neděláte legraci, vyfoťte to. A podívejte se do studny, 10 metrů dosvítí každá baterka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 5.8.2013 7:52

Pravděpodobně se bude jednat o kořeny, které prorůstají nekvalitní obezdívkou. Mohou to být i staré kořeny od stromu, který už dávno u studny nestojí. Asi v hloubce moc vidět nebudou při nasvícení běžnou baterkou. Studnu je třeba vyčistit, kořeny odstranit a obezdívku opravit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
bukovany - (2) - 210.246 (?), 5.8.2013 17:38

Máte zřejmě pravdu. Pravděpodobně se jedná o nějaký druh řasy, která se usazuje na stěnách hadic a ve spojkách. Když to čerpadlo protlačí, tak ve vodě vytečou do huntíku jakoby kusy zelených listů. Když jsem je chytil do ruky, tak jsem zjistil, že jsou to šlemy a ne listy.  Použil jsem 2x šok savem, šlemy zhnědly a výrazně se přestaly tvořit. 2 - 3 dny počkám a zopakuji. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika