Problém s čerpáním



host - 57.182 (?) 
27.5.2009 20:57, zobrazeno: 6490x

Používám na zahradě čerpadlo NP90, čerpání jde docela těžko. V čem je problém?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 27.5.2009 21:42

těžko odpovědět, nedal jste nám žádné informace -- Z jaké hloubky čerpáte?  Jakým průměrem, stejným jako je připojení? Menším? Jak je čerpadlo staré? V jakém stavu je píst?...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mpuzik@seznam.cz - (1) - 61.7 (?), 28.5.2009 22:33

Dobrý den, mám starou vodárnu, pravděpodobně Sigma Lutín připojenou na klasické zubové čerpadlo MEZ Mohelnice stáří asi 20 let.Koupil jsem domek už s ním.V současné době už ji mám jen na zalévání, ale nenasává vodu.A když, tak asi 10 litru.Spíše si myslím, že přisává vzduch do nádoby, čerpadlo sice běží a vypíná ochranou v zapínacím zařízením po určité době.Prostě voda nejde.Prosím o radu. Mirek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 111.132 (?), 28.5.2009 23:03

Vyfoťte to, tento popis nic neříká. Asi nejde o tradiční domácí vodárnu, ale nějaké samodomo, které Pepa znárodnil v dílně, když se nikdo nedíval. Nevím o tom, že by existovala zubová čerpadla pro čerpání vody ze studny a Sigma Lutín vyráběla X modelů čerpadel.

S vysokou pravděpodobností soudím, že máte někde prorezlou díru v sacím (přívodním) potrubí. Vykopat, vyměnit, uvážit ponorné čerpadlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 61.7 (?), 29.5.2009 22:27

Omlouvám se za špatný popis, není to samodomo, ale kompletní vodárna sice ne Sigma Lutín, nýbrž Sigma Hranice-Darling 100-3.Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika