Okapový sifon s klapkou



host - 13.186 (?) 
2.8.2015 15:33, zobrazeno: 10995x

Zdravím fórum, potřebuji poradit jak by se nechalo vyřešit přepouštění dešťové vody z okapového sifonu - viz obr. Potřebuji mít možnost pokračovat ze sifonu buď do kanalizace nebo přehodit klapku a pouštět vodu na nádoby na děšťovou vodu (vše pod zemí, žádné venkovní nádoby na vodu nebo sudy). Existuje nějaký sifon s klakou který by uměl přehodit výstup? Potřebuji mít možnost odpojení např v zimě jelikož při zapojení natrvalo do nádoby by voda v zimě zamrzala (kvůli spádu nemůžu jít s potrubím u nádoby do nezámrzné hloubky).. Nemohu najít žádný sifon který by toto umožňovcal, existuje vůbwec něco takového?. V příloze přikládám obrázek sifonu a obrázek situace. Děkuji za rady a tipy jak toto vyřešit.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 13.186 (?), 2.8.2015 15:36

Pardon vložil jsem špatný obrázek, můj sifon má výstup dolů... viz příloha


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 250.122 (?), 2.8.2015 15:45

Přepouštíme dešťovou vodu do nádoby cca 16m3 v méně než nezámrzné hloubce s přepadem do dešťové kanalizace. Žádný sifon není potřeba, protože sifon je jen pachový uzávěr. a kanalizace je jen dešťová.  Tady je zase zadání v hádankové formě s mizivým procentem informací.

Mimochodem v dnešní době s vyhlídkou na úbytek vody obecně je splachování vody do kanalizace zvěrstvo ze dvou důvodů. Jednak se zbytečně zatěžuje čistička a druhak zájmem každého by měl být vodu do půdy co nejvíc zadržet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 13.186 (?), 2.8.2015 16:10

nevím jaká informace jsou ještě potřeba, pokusdil jsem se otázku formulovat pokud možno jasně (z mého laického pohledu). Nádoba na vodu (bývalá ČOV) leží ve vzdálenosti cca 5 metrů od okapu. Stejně tak i případný přepad zpátky z nádoby bych musel vést ještě o kousek dál (a navíc pouze cca 10 cm pod povrchem) protože kanalizace vede pod dlažbou, kam se nedostanu - blíže se nenapojím. Jelikož se jedná o svod z celé poloviny střechy v případě zamrznutí přepadu by to mohla být celkem katastrofa a určitě nechci riskovat aby mi nádoba tekla vrchem - je to moc vody. Víko nádoby je výškově s povrchem. Vše je dáno stávajícím uzpůsobením okapu, historickým umístěním a konstrukcí nádoby. Tedy vycházím ze stávajícího stavu. Pokud bych budoval novou nádrž tak ji samozřejmě umístím co nejblíže sifonu a přepad hned namístě pustím do hloubky do kanalizace. Tedy otázka zní jestli existuje řešení které umí ze sifonu přehodit výstupy - na zimu nemám důvod pouštět vodu zásobníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 13.186 (?), 2.8.2015 16:16

Přidávám ještě načrtnutý obrázek čeho chci dosáhnout


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 13.186 (?), 2.8.2015 16:18

Vestavěný přepad je v tuto chvíli otočen na druhou stranu než potřebuji, ale s tím si poradí, nádobu buď oběhnu potrubím nebo spíše vyvrtám na druhé straně...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 250.122 (?), 2.8.2015 16:41

Já ty gajgry mám, jsou zbytečné a jen pro zlost. V zimě někdy zamrznou a podrží vodu ve svodu. Co dělá zmrzlá voda s měděným svodem si určitě umíte představit.

Vlastně je třeba si uvědomit, že voda teče jen když nemrzne a když mrzne voda neteče. Při dobrém spádu ani 10 cm pod zemí nic neudělá, tedy kromě zamrzlých gajgrů. Jestli vám nevadí pachy z kanalizace, věřte mi, upustil bych od nich. Tím nabere řešení jiný směr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 13.186 (?), 5.8.2015 22:18

OK, i když upustím od gajgru, musím řešit malý spád a vedení potrubí cca 10 cm pod dlažbou pod cestou. Mohu běžné plastové odpadové potrubí zasypat pískem a na to dát dlažbu nebo je třeba použít nějaký jiný materiál?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika