Odvodnění zahrady



pazoura - (1) - 207.246 (?) 
21.6.2013 8:30, zobrazeno: 7455x

Dobrý den, polovinu zahrady mám mokrou i v nejvyšším bodě, celá zahrada je v mírném svahu, kde to začíná být mokré, bych si chtěl udělat studánku tak do 2m, jde to udělat svépomocí, jen když to ohlásím na obci nebo budu potřebovat stavební povolení, firmu, hydrogeologický průzkům a tak? Do černoty nemůžu, soused by mě určitě naprášil :). Děkuji za příspěvky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 105.107 (?), 21.6.2013 10:02

Pokud vím, studnu dělat svépomocí nesmíte. Ve Vašem případě by byl vhodnější název "drenážní nádrž" nebo "nádrž", případně třeba "jezírko"- pokud to nebude zakryté. Vy nebudujete studnu - nebudete čerpat podzemní vodu, ale chcete svést povrchovou vodu na určené místo,. Povolení projednejte na stavebním úřadě. EM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 207.246 (?), 21.6.2013 10:18

Když se mi ta nádrž naplní, tak bych tam dal ponorné čerpadlo a s vodou zaléval zbytek zahrady, protože jak se mi to naplní, tak mi hladina vody na zahradě zase nastoupá a budu tam, kde jsem byl. S jezírkem v té mokré části počítam, tak 10x15m, ale nevím, zda by se mi naplnilo, kdybych přebytečnou hlínu odstranil a nasypal jen oblázky a na vstupní místo do jezírka nějaký písek. Přeci nedám 50.000kč za všechna povolení na dvoumetrovou nádrž?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.222 (?), 21.6.2013 10:22

Jak jste přišel na 50000,- za povolení? Předpokládám, že přijdete na stavební úřad a tam vám řeknou, že povolení nepotřebujete, případně jen územní rozhodnutí za dvě stovky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 207.246 (?), 21.6.2013 10:42

kdyby to byla studánka do 3m nebo něco tomu podobného, tak je potřeba hydrogeologický průzkum, změna v zpf je od 1.1.2013 za 20.000kč atd. Ale pokud to bude jen nějaká nádrž, tak třeba tyto poplatky odpadnou, ale to zatím nevím, zkusím stavební úřad :).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.222 (?), 21.6.2013 10:59

Asi opravdu záleží na označení účelu. Pokud to nebudete prezentovat jako zařízení na odběr podzemní vody, ale jako drenážní šachtu, tak by neměl být problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 21.6.2013 11:11
Takže když si udělám metr díru do země o metrovém průměru do které se bude stahovat voda, kterou následně vyčerpám tak na mě přijde Policie? To snad ne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bajas - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 149.16 (?), 21.6.2013 11:33

No ale je tam ešte jazierko 10x15m. Ak by som si na záhrade chcel vykopať studňu / 2-3 m hlbokú, určite by som sa nikoho nepýtal, a urobil som si ju, už som to raz urobil. Hladina vody ale neklesla, len sa vyrovnala s mojou studňou. No na polievanie to funguje báječne. Bajas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.107 (?), 21.6.2013 11:31

Požádejte Stavební úřad o písemné vyjádření. EM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika