Odvětrání studny



host - 246.18 (?) 
6.6.2010 21:33, zobrazeno: 7998x
Dobrý den, mám studnu, kterou bych chtěl zadělat víkem a následně předláždit. Někde jsem slyšel, že by snad neměla být studna úplně takto zadělána. Měl bych udělat nějaké odvětrání? Vodu ze studny používám jako vodu užitkovou. Děkuji za radu. Marek
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Jan F - (19) - 254.64 (?), 24.8.2010 22:02

Odvětrávání by mělo bejt určitě aby seto pak nezachovalo jako když z krabičky od fruka vysaješ vzduch - neboli po chvilce už pak nemůžeš dál nasávat (vzduch).

U studny byto byla voda.

Pokuď máš na studni (navrchu) klasický betonový půlkruhy, tak je buď trochu přizvednout a něčim podložit tak aby tam byly škvíry a nebo je trošičku odsunout od sebe aby byla škvíra aspoň na bocích...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 118.24 (?), 31.8.2010 11:37

škvíry bych nedělal, bude tam padat bordel a hmyzáci, co půjdou kolem :). Já to vyřešil jinak. V poklopu (jeden v celku, ne dva půlkruhy, ale to je jedno) jsem udělal díru na průměr trubky na okapový svod, kterou jsem opatřil kloboukem, aby do studny nic nepadalo. Protože poklop má uvnitř ocelový výztuhy (dráty), větrák (trubka) sedí na nich (nepropadne dolu). Mezi trubku a výztuhu jsem dal síto proti nečistotám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 129.96 (?), 31.8.2010 13:05

Mezi betonovými skružemi a betonovými půlkruhy nahoře je dostatečná netěsnost. Takže studna není určitě hermeticky uzavřená. Každý otvor je vstupem pro hmyz. Snažil jsem se vždy studnu co nejlépe uzavřít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika