Odstranění bakterií



Stránky: 1,  2   
m2511 - (5) - 235.32 (?) 
18.10.2014 23:51, zobrazeno: 40320x

Dobrý den, měl bych dotaz jak řešit dezinfekci studny. Studna byla kompletně vyčerpana a vyčištěna - po provedení rozboru vše v pořádku až na bakterie E.coli, a koliformní bakterie. Tuto studnu chci napojit na záchod a koupelnu (sprchování, prani, hygiena). Jak mam tyto bakterie odstranit - předem píšu že savo, nebo chlornan draselný budu občas používat ale jak se bakterii zbavit uplně, protože savo je zlikviduje ale jenom dočasně a člověk to neuhlídá. Zatím uvažuji o UV lampě. Děkuji za odpověď.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 96.2 (?), 19.10.2014 11:08

Podle popisu to vypadá, že studnu "napojenou" na záchod máte již nyní. Bakterie escherichia coli jsou střevní bakterie teplokrevných živočichů. Nejsou nijak závratně nebezpečné. Vyskytují se běžně všude kolem nás, dýcháme je, polykáme. Otázka je pouze jejich množství, Nepíšete kolik jich bylo ale zřejmě voda nevyhovuje limitům, takže asi dost. Jsou typickou známkou povrchové vody, která splachuje po deštích kde co. Chlévskou mrvou hnojená pole, případně průsaky žumpy. Tedy do studny se dostávají z nějakých vnějších zdrojů. A bez odstranění nebo odizolování těchto zdrojů se jich nezbavíte.  Někdy se jedná o sezónní záležitost (dům v čisté přírodě, kde 2x do roka hnojí pole, výjimečně silným deštěm spláchnuté nečistoty z větší vzdálenosti atp.). Ale většinou se jedná právě o znečištění vody žumpou vlastní či sousedovou. Zkuste zjistit co je nad zdrojem vody, co je ve svahu nad studnou odkud pramen teče atp. Pokud je studna hluboká a zasahuje do čisté spodní vody, pak může pomoci zamzení průsaku a vtoku nečistot u hrdla studny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m2511 - (5) - 235.32 (?), 19.10.2014 13:38

studna ještě napojená není, zatím jsem nechal pouze rozbor vody. Jsem spíše ke kraji vesnice, kolem rodiné domy bez zvířectva, ve vesnici je tlaková kanalizace(asi 10 let), takže ze žumpy by to taky nemělo být. Studna je 4m hluboka a je vní 3m vody, průměr studny je 150cm- stěny jsou z kamene a poslední metr a půl vyzděný z cihel. Vylsedky chemického vyšetření vyšly podle hygienika vyborně na takovou studnu (železo - 0,0180mg/l - max povolena 0,20, ph 6,7, dusitany 0,023 -max 0,5, dusičnany 20 - max 50, ale mikrobiologické vyšlo takhle - E.cola - 8, koliformní bakterie 1x10na2,zde povoleno 0. přikládám rozbor jako obrázek.

Odstranění bakterií - tabulka
Odstranění bakterií - tabulka
Odstranění bakterií - tabulka
Odstranění bakterií - tabulka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 96.2 (?), 19.10.2014 13:48

Vyčerpal jste všechnu vodu do dna? Případně několikrát-kvůli vyčištění? Může se samozřejmě stát, že prosakují nějaké zbytky staré žumpy i po 10 letech ale viděl bych to optimističtěji. 4m zas není tak moc. Co nějaké nedaleké pole? Nehnojí se u vás?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 53.140 (?), 19.10.2014 15:29

Pokud byla studna odborně vyčištěna (stříkání stěn vodou s dezinfekcí po předepsanou dobu, atd.) a stále jsou ve vodě přítomny bakterie, je pravděpodobně již znečištěna voda (pramen), který přitéká do vaší studny. Pokud by se jednalo o průsak kolem zhlaví (pokud tam nemáte vyloženě díry), docházelo by k šíření bakterií v delším časovém horizontu.  

Jak už zde někdo psal, je vhodné si vyhledat směr, odkud váš pramen přitéká a které možné zdroje znečištění na něm leží. Kromě již zmiňované děravé žumpy (používané) je nejčastějším zdrojem znečištění jiná, zanedbaná studna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m2511 - (5) - 235.32 (?), 19.10.2014 15:34

studna byla vyčerpaná asi 5x a samozřejmě dezinfekce savem ze dna studny byl odebrán štěrk a dno bylo propráno. Nejbližší pole jsou asi 300m. Jinak kolem nová rodinná zástavba (vyrostla během 5 let - předtím jsem byl na okraji vesnice u pole).  Jedná se mi o to jak vodu dodatečně dezinfikovat - zatím je v úvaze pouze UV lampa nebo Ionizátory vody - ale finančně a nejlepší se mi jeví UV lampa která by stala kolem 7000,-. Tuto vodu sice nebudu používat jako pitnou ale i při čištění zubů, nebo vyplachování úst člověk trochu té vody vypije a nevím jak nebezpečné by to bylo - pro mě jako dospělého člověka asi tak maximálně průjem, ale nevím pro roční dítě už to může byt horší. Prostě chci přidat nějakou tu pojistku k savu + koloidní střibro. Kdysi soused choval prasata a vypouštěl splašky do příkopu (asi tak 10 let zpátky), takže je možné že bude přítok znečištěn ještě od něho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 96.2 (?), 19.10.2014 18:19

Tak bohužel s podobnými zařízením poradit neumím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m2511 - (5) - 235.32 (?), 19.10.2014 22:40

při vybranem podloží studny voda (pramen) přitékal do studny ze všech směrů (asi z 8 míst). Chtěl jsem právě zjistit jestli někdo nemá zkušenosti a namontovanou UV lampu. V jezírkach funguje výborně ale na napojení na studnu jsem žádne ohlasy nenašel. No budu informovat jak jsem pokročil a jaky postup jsem zvolil + vysledek. Jinak děkuji za ochotu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.202 (?), 1.5.2015 16:51

Chtěl bych se zeptat, když mám ve studni bakterie coli cca v hodnotě 100, provedl jsem desinfekci studny.  Také bych se rád zeptal na mytí nádobí, vodu ohřeju v bojleru minimálně na 60 stupňů celzia. Je pak nádobí nezávadné? martinpour@seznam.cz    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 70.211 (?), 9.5.2015 19:41


Dobrý den, právě jsem zjistila z podrobného rozboru vody z nové VRTANÉ studny v hloubce 15m, že voda obsahuje bakterii Escherichia coli v hodnotě 80 a koliformní bakterie v hodnotě 90. Momentálně studnu 3 dny trvale vyčerpávám. Dále jsem dostala radu použít dostupné chemické prostředky do studní. Pak opět provedeme kontrolu vzorky vody na VAKu. Zdroj znečištění byl pravděpodobně blízký tok vody, kam prý ještě před 2 lety vypouštěli obyvatelé vesnice své septiky. Nyní mají již zavedenou kanalizaci. Vodu jsme předem vůbec neodčerpávali a hned provedli odběr vzorku.

Můžete mi prosím poradit, jakými prostředky bychom mohli hodnoty dostat na 0?

           Děkuji.

           H.Krupková

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika