Nitěnky ve studni



host - 71.213 (?) 
9.7.2009 19:22, zobrazeno: 9784x

Prosím poraďte mi, mám vrtanou studnu a teď mi často naskakovalo čerpadlo a když mi to přijel syn spravit, tak mě málem trefil šlak.Na sítku bylo nakupeno neuvěřitelné množství nitěnek.Akvárko nemám, tak je určitě neupotřebím a 100% je ve vodě nechci.Čerpadlo se spravilo, ale nitěnky se nasávají dál.Zůstávají na sítku, naštěstí se dál nedostanou.Mám tak chutnou vodu a teď ji mám obavy pít.Vrtanou studnu asi nevyčistím.Myslíte že nitěnky kvalitu vody znehodnocují?.Všem děkuji za příspěvky.Ája.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 9.7.2009 19:28

To je zajímavé, mě vůbec nenapadá, co by tam dělali. Vždy jsem si myslel, že nítěnky k životu potřebují znečištěnou vodu (např. odpad z jatek, "říčky" v lesích ze septiku...).
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 105.94 (?), 9.7.2009 22:01

No to jsem si myslela taky a navíc je to divné, když mi voda ve studni protéká dost rychle.Jediné vysvětlení je, že to způsobily ty nekončící deště, jinak si to nedokážu vysvětlit.Zem už je tak nasáklá, že asi bere vše.Ale nic to nemění na faktu, že teď nedokážu polknout ani hlt.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 10.7.2009 14:28

Při pohledu na nítěnky se Vám vlastně ani nedivím ... Že by tady nikdo neporadil, čím by to mohlo být?
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 85.52 (?), 10.7.2009 18:38

Asi nikdo neporadí.Mám dojem že zase mám něco extra s čím se ještě nikdo nesetkal, tak se musím smířit s nitěnkama, často čistit a sledovat, jestli se nade mnou neslitujou a neodplavou proti proudu jako lososi někam do dalekých trdlišť.Ája.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 67.226 (?), 10.7.2009 18:57

...i pro mne je váš problém zajímavý. Pro život nítěnek bych si představoval spíš rybniční vodu s bahnitým dnem než vodu studniční.  Jak hlubokou tu studnu máte? Já na vašem místě bych studnu vydezinfikoval Savem a na dno bych nasypal alespoň 20 cm vrstvu hrubého kačírku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.136 (?), 10.7.2009 20:20

nitěnky jsou v bahně a tak se tam mohly dostat splavením, je studna hluboká a má kolem sebe skruž proti nečistotám?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 66.103 (?), 12.7.2009 22:31

Začíná to být v pořádku.Znovu jsme sítko v čerpadle čistili a byly tam jen tři nitěnky, tak snad to bylo opravdu nějakým naplavením i když je záhadou jak je to možné, když skruž přesahuje nad úroveň terénu.Vrt je úzký, nedá se s tím nic dělat, nedá se jak dostat ke dnu.Studna je 7 m. hluboká, ale uvažujeme o hlubším vrtu.Díky všem.ÁJA.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 174.65 (?), 10.7.2009 21:05
http://www.youtube.com/watch?v=TcKpx2DxGwY V odkazu je video s koloniemi nitěnek v kanalizačním systému. Majitelce studny doporučuji neklikat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika