Napojení čerpadla na elektriku



host - 221.2 (?) 
10.5.2015 11:33, zobrazeno: 8887x

Dobrý den,

prosím o radu. Koupil jsem dům, kde je kopaná studna s skružemi v průměru 1metr. Studna je hluboká cca 4,5metru.Chci do ní umístit automatické ponorné čerpadlo, napojit na trubky, které chci zakopat pod zem aby nikde nevedly žádné hadice a napojit na elektriku.

Kabel by měl vézt v zemi v průchodce až do stodoly, řeším ale kde a jak napojit zástrčku od čerpadla k přívodnímu kabelu do stodoly.Je možné napojení provézt přímo ve studni pod krycím víkem?Klasicky jako prodlužku?

Studna je navíc vedle vjezdu s zámkovou dlažbou a je zároveň s terénem.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 250.122 (?), 10.5.2015 11:41

Ta studna má zásobovat domek pitnou nebo jen užitkovou vodou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 213.126 (?), 10.5.2015 12:16

Nejlépe ve studni provést spojku tzv gelovou.Sice to ztěžuje výměnu čerpadla ale je to spolehlivý než jakékoliv napojování.Nebo kabel od čerpadla protahnout chraničkou do stodoly je-li to někde vedle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 221.2 (?), 10.5.2015 12:52

Připojení na elektriku v stodole je od studny cca 15-18 metrů.

Originál délka kabelu mi nedá a s zástrčkou bych to asi poté těžko vyndával a zandával zpět.

Mám obavu že když originál kabel přeruším a napojím na prodloužení, příjdu o záruku na čerpadlo.

Čerpadlo bych rád na zimu asi z studny vyndával.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 10.5.2015 13:23

Zeptejte se prodejce, u kterého jste ho koupil, jestli uzná záruku i s uříznutou koncovkou. Gelová spojka je IMHO zbytečně drahá. Viděl bych to buďto na chráničku viz obrázek (ale podle obrázku jsem k tomu nepojal moc důvěry) a nebo klasickou instalační krabici SEZ 6455-11P/2 a pod. viz druhý obrázek. Ty mají IP67 a to bych se vůbec nebál pověsit nahoře do studny. Většinu času tam bude jen vysoká vzdušná vlhkost a tomu by (při správné montáži) měla odolat.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 221.2 (?), 10.5.2015 12:48

Studna bude jen pro užitkovou vodu na zahradu.

Čerpadlo bych asi rád na zimu z studny dokázal vyndávat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 250.122 (?), 10.5.2015 13:05

Tak to jo, pro pitnou vodu by nadzemní část porušovala snad všechny normy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika