konec povolení na čerpání vody k zálivce



Stránky: 1,  2,  3   
host - 48.122 (?) 
13.2.2007 21:22, zobrazeno: 35424x
V televizi proběhla krátká zpráva o zániku možnosti použití i vlastních studní k zálivce pokud nebudu mít od roku 200á nové povolení. Snažila jsem se něco na netu dozvědět, ale stránka www.zanikpovoleni.cz je již dlouho nedostupná. Týká se to prý i čerpání vody pumpou z potůčků kolem zahrádek. Nevíte kde se o tom dá něco opravdu věrohodného najít. Článek v Právu říká, že se k odběru musí přihlásit všichni co zatím povolení nemají a to i ti co jí mají v rodinném domku studnu k osobní potřebě. Přitom jinde na webu je něco jiného..
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 191.35 (?), 13.2.2007 22:02
My máme RD z roku 1926, k němu studna, zkolaudovaná. Vše fungovalo až do doby, než nová kanalizace stáhla prameny a celá vesnice byla bez vody a stavěl se obecní vodovod napojený na město. Mezitím se postavila kanalizace, pijeme městskou vodu, ale protože je drahá, dalo si pár občanů vyčistit a prohloubit tytéž studně, které díky výstavbě sídliště vyschly. Mají vodu, ale jen na zalévání nebo do bazénu, protože nevyhovuje jako pitná voda.  Takže: Čerpám vodu ze své vlastní studně /jako v roce 1926/ , já jsem nechtěl vodovod, já jsem nechtěl hloubkovou kanalizaci, která mě připravila o vodu. Ta studna stojí stále na jednom místě a žádné stočné neexistuje, protože kropím zahradu a do kanálu to nejde. Mám se o tohle vůbec starat?Dík za odpověď  VK
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 166.20 (?), 13.2.2007 22:25
Dost je psáno na livingu ve stavění.    VašekB
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 217.67 (?), 14.2.2007 8:58
Tohle se týká jen užitkové vody, nebo se musí nahlásit všechny studny bez výjimky? I ty, na které bylo stav. povolení ? Myslím si ale, že je to jen příprava k následnému zpoplatnění  odběru vody ze studní .Myslím, že asi před dvěma lety byl takový návrh.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 18.209 (?), 14.2.2007 13:23
Koukal jsem na LIVIG ale nenašel. Podařilo se mi na toto téma, které se mne také týká sehnat pár článků, ale připadá mi, že v něm autoři buď mlží, nebo sami nevědí. Přitom podle zákona hrozí skoro každému majiteli studny až 50000 kč pokuta a tu při nezaplacení asi budou řešit soudy. Jde o to jak to potom dopadne u soudu kye naši zcela bezúhonní a absoulutně neúplatní soudci budou rozhodovat. Mám obavu, že mnoho lidí i mne navštíví exekutor (pokutu za pár litrů vody k zalití minizáhonků platit nemíním) - snad jediné štěstí - studnu mi nezabaví ani neodveze.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 43.27 (?), 14.2.2007 16:33
Myslím, že když je na studnu povolení, tak k tomu patří i údržba, tedy i prohloubení. A není co řešit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 113.229 (?), 14.2.2007 20:06
Zdědili jsme dům z roku 1927 se starou studnou. Voda se nyní používá jen na zalévání. Podle informace z vodohospodáského odboru Stod se povolení vztahuje pouze na studny vyhloubené po roce 1955. Pokud vaše studna byla vyhloubená před tímto datem, stačí Vám v případě, že přijde kontrola napsat čestné prohlášení o stáří studny a mělo by to být v pořádku. Způsob užívání vody nehraje roli. Tuto informaci mám přímo od úřednice, které má na starost oblast Stod- Plzeň jih.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 191.35 (?), 14.2.2007 20:09
Asi se ptám poněkud přitrouble, ale co je Stod?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 202.178 (?), 14.2.2007 20:31

Podívej se na mapu České republiky a zjistíš to!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.35 (?), 14.2.2007 21:21
Jo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika