Kalná voda ze studny



Stránky: 1,  2,  3   
host - 126.6 (?) 
21.5.2009 21:49, zobrazeno: 38479x

Dobrý den,

prosím o radu jelikož vůbec nevím co mám dělat.Máme studnu už mnoho let a voda z ní je podle rozboru kojenecká ale obsahuje mnoho železa.Mámé ve sklepě čerpadlo z kterého taháme vodu do domu a všude jsou nové plastové trubky.Také máme na toto čerpadlo nataženou hadici na zalévání.Nedávno jsem napustil studniční vodou jezírko 12 000 L voda byla ještě večer průhledná ale ráno byla zakalená do běla a další den už měla barvu bílé kávy a ani za týden se kal neusadil.Z vodovodu ale teče studniční voda čistá a vůbec se nezakaluje.Upozorňuji že máme jen toto jedno čerpadlo a filtr je čisty.Může mi někdo sdělit příčinu? Děkuji Standa

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 122.179 (?), 22.5.2009 6:08

Nažhavte vlákno Železitá voda v okénku pro Vyhledávání.Možná vám to pomůže. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
karim585 - (1) - 113.65 (?), 29.6.2009 20:50

Dobrý den.Prosím o radu. Několik let jsem ručně čerpal čistou vodu z vrtané studny s hloubkou 25 m. Nyní jsem do studny umístil čerpadlo a voda je kalná, jílovitá, i když pravidelně totálně studnu vyčerpám. Čerpadlo jsem již povytáhl do cca. 15 m hloubky a voda je stále kalná. Můžete mi prosím poradit co dělat? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 215.221 (?), 30.6.2009 5:36

Dobrý den, vybrat do dna, vlézt do vnitř nebo firmu, vyčistit skruže(pokud je z nich stavěná) vybrat na dně bahno a jíl a dát štěrk jako filtr.Nic jiného mě nenapadá,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 215.221 (?), 30.6.2009 5:38

ještě pokud tam polezete nebo to budete dělat na vlastní pěst, pozor na plyny.je to docela hloubka, nechal bych ti firmě a raději to zaplatil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 30.6.2009 7:10

Řekl bych, že do vrtané studny se nevlezete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 113.65 (?), 30.6.2009 17:50

Děkuji za radu, zkusím ji nechat vybrat a uvidím. S výsledkem se určitě ozvu. Pěkný den-Pavel Soukup.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 98.59 (?), 29.9.2009 17:17

Přeji všem dobrý den.Mám také problém s kalnou vodou ze studny, zvláště když je přívalový déšť.Je to způsobené tím, že se povrchová voda dostává kolem zkruží a zplavuje hlínu a jíl.Uvažoval jsem, že bych kolem spodní zkruže, kde je mezera mezi zkruži a zemí dal nějaké těsnění, ale nevím jaké a jak bych to provedl.Ideální by byla pěna, která se používá na upevňování zárubní, oken,zateplení.Jenže ta je asi zdraví škodlivá.Nevíte mi někdo poradit, jak to mám provést, aby se zamezilo splavování hlíny do studny?Studna má hloubku 10m.Za případné reakce děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?), 29.9.2009 19:54

Polyuretanovou pěnu na těsnění zkruží můžete po vytvrzení nastrouhat a sníst. Projde Vaším trávicím traktem nepozorována. Nijak organizmu neuškodí, pouze výsledný exkrement by plaval víc, než je běžné..:-)

Pokud by byla škodlivá, nikdy by nezískala atest pro styk s pitnou vodou   .

Takže kupte nízkoexpanzní pěnu na studny, rozhodně neberte pěnu na okna, nebo na zateplení, ty jsou sice také zcela neškodné, ale na požadované použití nejsou optimální.

Problém bude nejspíš vyčištěním spár před vlastní aplikací pěny, styčné, pěnou utěsňované styčné plochy by měly být čisté, prosté prachu, hlíny a měly by být suché.  Zajistit to bude docela  hezká kratochvíle, nicméně s kartáčem a horkovzdušnou pistolí by se to mohlo podařit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
pege - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 87.142 (?), 29.9.2009 20:54

Nebude lepší upravit terén tak aby voda při dešti tekla jinam než do studny?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:01
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika