Jak se zbavit řas v nádrži na vodu



kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 36.18 (?)
6.7.2016 22:03

Chci se obecně zeptat. A vadí vůbec zelenině(rajčata, ředkvičky, saláty, okurky, kedlubny, papriky, máta, česnek, libeček, petruška, pažitka), potažmo člověku, že jsou ve vodě určené k zalévání, řasy(a asi i sinice a bakterie obecně?). Pokud to ovšem neucpává hadici...

Myslím, že nejefektivnější je nádrže zatemnit.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
host - 155.47 (?), 10.5.2015 14:11

Dobrý deň. Ja som tento problém vyriešil tak, že do 500l kovovej nádrže dávam vápenné mlieko. Žiadnu mierku na dávkovanie nemám. Všetko robím od oka. Vodu povápnim cca 4x za rok. Vodu čerpám zo studne. Je veľmi tvrdá a naviac aj železitá. Vápenné mlieko nalejem na noc. Do rána sa vyčíri. Ako dôkaz, že je použiteľná a zdraviu neškodná sú včely, ktoré z nej majú napájadlo. Veľmi vhodná je na zalievanie zeleniny, ktoré vyžadujú na zdravý vývoj viac vápnika v pôde. Zdraví Vojtech

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 63.230 (?), 10.5.2015 14:37

..  bez chemie a všech možných přípravků: zabraňte, aby do nádrže pronikalo světo, to je vše. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 28.45 (?), 26.7.2021 10:17

Dobrý den, když nádrž zatemním, pozdechají řasy, které už v nádrži mám? Mám obrovskou nádrž a veliké množství řas, které se mi udělali za 2 měsíce :(

díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 0.81 (?), 26.7.2021 11:57

Dávám tabletu pro bazény.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.226 (?), 31.5.2023 14:56
Co se týká dávkování modré skalice pro ničení řas v bazénu, pak se jedná o množství cca 5g na 1m3 vody. Vedle správného množství modré skalice, je také třeba pamatovat na pravidelnost. Modrou skalici je vhodné použít, jako prevenci proti vzniku dalších řas, zhruba jednou za dva, až tři týdny. Zelenině nevadí, závlaha je spíše jako prevence proti plísním. Postřik ale nenahradí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 36.18 (?), 6.7.2016 22:03

Chci se obecně zeptat. A vadí vůbec zelenině(rajčata, ředkvičky, saláty, okurky, kedlubny, papriky, máta, česnek, libeček, petruška, pažitka), potažmo člověku, že jsou ve vodě určené k zalévání, řasy(a asi i sinice a bakterie obecně?). Pokud to ovšem neucpává hadici...

Myslím, že nejefektivnější je nádrže zatemnit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 167.72 (?), 11.11.2020 12:37

Měl jsem stejný problém v kubíkových plastových nádržích. Bylo tam za 3 týdny řas tolik, že se při zalévání ucpávala hadice. Kontejnery jsem že všech stan i shora obalil starým linem. Žádná paráda to není, ale mám v plánu to zkrášlit obkladem z dřevěných kulatinek, aby to trochu vypadalo. Nicméně problém byl vyřešen okamžitě bez jakékoliv chemie. Na dně je trochu nečistot, protože voda je svedena že střechy, ale žádné řasy. Voda je čistá jako z vodovodu a to tam stála 3 měsíce, protože dost pršelo, takže jsem neměl potřebu ji odebírat. Mám studnu, takže to mám jen jako zálohu pro případ velkého sucha. Takže závěrem. Zamezte přístupu světla a je po problému.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 92.38 (?), 11.11.2020 14:06

Pořiďte si kubíkové nádrže v černém plastu a máte po problému.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika