Jak se zbavit řas v nádrži na vodu



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?)
18.2.2015 8:21

Ty dráty stačí, mám je v sudu. Měděné okapy snad omezují řasy ale zas lákají jiné škůdce.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
wašek - (3) - 54.11 (?), 13.4.2014 11:53, zobrazeno: 27409x

Dobrý den,

vodu určenou na zalévání si ze studny přečerpávám do betonové nádrže. Mám ale problém, že se mi v ní tvoří řasy, a chtěl bych se jich proto zbavit. Doporučili byste mi prosím nějaký chemický prostředek. Nebo existuje nějaký jiný nepříliš nákladný způsob jak se řas zbavit?

Moc děkuji za radu!

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.2 (?), 17.2.2015 22:30

Soused dává do kubíkové nádrže s vodou z vrtu asi 2ml sava a řasy se mu v ní netvoří, ba dokonce říká, že na takto zalévaných záhonech nejsou skoro žádní slimáci. Sám bych potřeboval vědět, zda používání sava v této koncentraci nenapáchá víc škody než užitku.

Václav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 18.2.2015 8:11

2 ml SAVO do kubíkového IBC kontejneru je dobrou prevencí, aby se Vám tam řasy neuchytily. Je potřeba dávat s každým novým naplněním ze studny. Pokud se plní dešťovkou ze střechy, je toho sava málo. Takto malé množství sava je slabší desinfekce, než je použití chlorované vody z vodovodu a ještě jsem neslyšel, že používáním neodstáté vodovodní vody někdo úspěšně bojoval proti slimákům.

Proti řasám se dále dá bojovat cirkulací přes UV lampu nebo dávkováním modré skalice. Pro betonovou jímku je dobrá právě ta modrá skalice. Takto ošetřená vody je jako závlahová použitelná - pro okurky a rajčata může být i prevencí k oddálení nástupu plísně (postřik měďnatým fungicidem ale nenahradí). Pro prevenci řas je také možné mít okapy a svody v měděném provedení. I toto "dávkování" je pod hodnotami přirozeného pozadí - běžného rozsahu výskytu mědi v koloběhu živin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 217.6 (?), 1.5.2016 1:06

Dobrý den, mám také problém s řasami v IBC kontejnerech. Kolik je třeba přidat SAVA když jsou kontejnery plněny výhradně dešťovou vodou ze střechy? 2 ml jsou málo. Kolik je tedy chloru ve vodovodní síti že to zálivce nevadí? děkuji za odpověď. Henry.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 183.221 (?), 3.9.2023 21:51

IBC kont. plním ze studny, mám okolo černou netk, textilii (jen ne shora), mám tam pořený Cu drát a řasy mám sad. Zkusím tedy SAVO, popř. vápenné mléko (viz kolega z SK) a uvidím. Sakra...devil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 237.43 (?), 3.9.2023 22:03

Tabletu 3v1 do bazénu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.103 (?), 4.9.2023 14:14

mám ibc kontejner natřený zvenku černou barvou na tabule a dešťovka je netknutá. Řasy nic. Ale je pravda, že ve vrchní stěně s víkem mám vyřízlý otvor o průměru 80 cm a tím v zimě vlezu dovnitř a kontejner důkladně vyčistím. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 13.214 (?), 18.2.2015 1:19

Dejte tam několik měděných drátů. Já jsem tento problém takto vyřešil v menším jezírku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 18.2.2015 8:21

Ty dráty stačí, mám je v sudu. Měděné okapy snad omezují řasy ale zas lákají jiné škůdce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 18.2.2015 8:38

Měděné žlaby z pohledové strany natřené gumoasfaltem jsou od těch pozinkovaných a titanzinkových k nerozeznání wink

Ale máte pravdu, že je jedno, kde ta měď je yes, hlavně když nepřekáží a neutíká za plot.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika