Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

cca pred 3 mesiacmi mi vrtali studnu 41 M, 29,5-33,5M je spodna perforacia nadnou mam 27,5 M hladinu vody, 13,5M-17,5M je vrchna perforacia. Povodne bola hladina vody na 17 metroch ale po cca mesiaci pravidelneho rychleho cerpania vody koli cisteniu mi z nicoho nic klesla na 27,5 M tesne nad spodnu perforaciu kde sa drzi. Odvtedy ako mi klesla pocut neustale aj ked sa necerpa ze do studni doteka voda, dal som do studni kameru a zistil som ze doteka z vrchnej perforacie na spodnu hladinu, zblnkoce mi to tam ako nejaky potok a to pripominam ze aj ked netaham vodu, nikde nestupne hladina, cize spodne stoky mam silnejsie. Vody mam dost aj po niekolkohodinovom cerpani mi voda nikdy nedosla. Vsetko by bolo v poriadku len mi ide vzdy na zaciatku cca 5 minut kalna pieskova voda. Cerpadlo som skusal davat nad aj pod aj do spodnej perforacie ale vzdy sa to spravalo rovnako. Po cca 5 minutach ide uz uplne cista voda. Cize sa mi to sprava uplne inak ako vsetkym ostatnym, prvych 5 minut ide kalna pieskova a potom ide aj niekolkohodin cistucka cim dalej tym cistejsia. Takto to ide ale uz mesiac a vobec sa to nezlepsuje. Neviem si rady, klasicke filtre by sa hned zaniesli. Staci ak vypnem cerpadlo ked aj len na 10 sekund a zapnem a opet ide kalna 5 minut a potom zas cista. Vodu potrebujem do chaty cize to pieskovanie je problem. Uvazujem este nad frekvencnym menicom ci nepomoze mozno tie uvodne razy tam nejak rozviria kal, neviem, frekvencny menic by to mohol zmiernit. Este som uvatzoval aj nad nejakou inou filtraciou co by vedela odfiltrovat vecsie mnozstvo piesku, su preplachovatelne filtre s automatickym elektronickym ventilom s casovacom, alebo som uvazoval ci by sa nedala nejak pouzit aj pieskova filtracia od bazenu ze by sa zapojila do systemu? Neviem ale ci je to stavane na taky tlak a co by to urobilo...? Dik za rady...

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika