Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Studnu mám kamennou, tak jak se před cca 200 lety studny dělávaly. Měl jsem ji zakrytou betonovou deskou na úrovni země, v desce byl zalitý z L profilů svařený čtvercový rám a v něm ocelový poklop. Při loňském čištění jsem se rozhodl pro drobnou rekonstrukci. Nadezdil jsem z kamenů vršek studny cca 90cm nad terén a kolem opatříl chodníkem. Studnu jsem zaklopil zákrytem vyrobených z dvou vrstev 4cm fošen "na kříž", jeho hmotnost je takřka 200kg. V prostřed zákrytu je čtvercový osazený poklop otevíratelný nahoru. Cca 2m pod zákrytem je instalovaný přes celý vnitřní průměr studny pororošt, taktéž s otevíratelným prostředním poklopem, aby tudy prošel řetízek s okovem. Plošina slouží pro pohodlnou manipulaci s potrubím a čerpadlem uvnitř studny. Nad studnou je nástavba s osmibokou stříškou, částečně chránící poklop a dřevěnou konstrukci před nepřízní počasí. Spodní část zákrytu byla před instalací ošetřena vařícím térem, vrchní část a dřevěná konstrukce pak několika vrstvami bezbarvého luxolu, dokud dřevo "chlastalo". Vnější průměr studny je cca 2m, výška k vrcholu stříšky cca 3,5m. Na dřevěnou konstrukci přijde nainstalovat ještě funkční rumpál.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika