Zázračný živý plot



host - 84.156 (?) 
3.10.2009 15:23, zobrazeno: 17406x

Má někdo prosím již zkušenost s tzv. zázračným živým plotem? Jde mi o to, zda rostlina odnožuje a zda nepodléhá chorobě jilmů /grafiosa/. Internetový prodejce uvádí, že jde o druh Ulmus pumila celer -jilm turkestánský rycle rostoucí. Není přesně řečeno, zda nabízené sazenice jsou semenáče, nebo řízkovance- v tom případě by rostlina určitě odnožovala. Že rostlina rychle přirůstá věřím, ale představa, že by to najednou uschlo vlivem grafiosy a muselo se to vykopat, není při delším plotě příjemná.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 230.57 (?), 23.10.2011 13:11
Živý plot mám druhým rokem a je to super. Objednal jsem si 50 sazenic přišlo mi poštou 65 sazenic a pouze jedna mi uschla. Jelikož mi poslali něco navíc jednoduše jsem ji nahradil a momentálně mám plot ve výšce 1,6m. A stále roste. Mohu vřele doporučit. Zdeněk
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Qesham - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 103.30 (?), 14.5.2019 23:45

V reklamě na "Zázračný živý plot je jedna informace, která není pravdivá - a sice, že se jedná o neinvazivní dřevinu, která nekvete. Kvete. Kvete již v březnu tak jako naše jilmy, se kterými se plodně kříží,  a nyní v půli května se z nich rozlétají větrem křídlaté nažky, některé i na vzdálenosti stovek metrů. A i v přírodě mohou růst stejně rychle jako v zahradě. Mě na zahradě 4 roky starý jilm poprvé zarodil, a semena jsou všude. V USA tento strom používali k produkci dřeva a k výsadbě větrolamů a dnes mají problém, že jim zarůstá prerii, postřikují ho letecky herbicidem a pod. Boj proti této invazivní dřevině stojí ročně docela dost. peněz. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 40.93 (?), 27.11.2020 11:42

Mám plot z turkestánskeho brestu 11 alebo 12 rokov o dlžke 70 m. Ešte mi nekvitol a ani nebude. Brest má opadavé listy a začína pučať až niekedy v apríli. Kedže ho strihám 3x ročne / musí sa strihať, lebo ročný prírastok je možno až 2-3 m vo vrcholovej časti a 1 až 2 m na bočných častiach/, tak sa nejaké kvety, alebo plody nemajú možnosť vytvoriť. Nevýhodou je, že ho treba každých 5-6 rokov výrazne zrezať na výšku 30 až 50 cm a na šírku okolo 30 cm, lebo potom je problém s jeho udržiavaním.  Tento brest ako plot má význam len vtedy, ak je v dvoch radoch a pravidelne strihaný. Ak necháte iba jeden rad a nebudete ho strihať, tak vám vyrastú úzke a vysoké stromy. Na to nepotrebujete turkestánsky brest, ale môžete použiť hociktoré naše dreviny.

Doteraz som nespozoroval, že by odnožoval. Iba v prípade, ak necháte bočné výhonky klesnúť k zemi, tak zakorenia.

Tento brest je typický tým, že bohato pučí hlavne na reze a preto je vhodný na živé ploty. Keď nárast upravujete plotovými nožnicami ešte za zelena, tak orezané časti môžete kompostovať ako budúce hnojivo. Ak orezávate už zdrevnateľný nárast, tak máte zase plno drevnej hmoty, ktorú môžete štiepkovať a využiť ako palivo, alebo zemnú dekoráciu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 91.196 (?), 27.11.2020 12:51

Po seznámení s tím, jak tato dřevina divočí, bych ji ani zadarmo nechtělfrown! To aby měl jeden furt nastartovaný plotostřih-a to nejsem kůže líná, ale svůj čas umím využít smysluplněji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Qesham - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 103.30 (?), 4.12.2020 1:47

To buďte rád, zeť má souseda s 8 let starým plotem z břest - jilmu a a letos vytrhával semenáčky mezi dlažbou, v okapech - prostě rostlo to všude. V době kdy pučí, tak už je odkvetlý. Květů si člověk kolikrát ani nevšimne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika