Nízký plůtek cca 60cm



host - 43.12 (?) 
14.4.2014 10:50, zobrazeno: 15571x

Dobrý den, chci se zeptat jestli nevíte o nějakém oploceni do 60 cm.Potřebuji oplotit svoji zahradku kde pěstuji zeleninu proti drůbeží. Bohužel s tchýni se domluvit nedá a já nemám na ní nervy. Nevíte jestli se dá koupit popř. i nějaka síť kterou bych okolo natáhl? Díky mockrát P.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 14.4.2014 12:06

60 cm není pro drůbež překážka...

Pokud nemůžete mít vyšší, pak ideální je elektrický ohradník.

Jinak králičí pletivo pozinkované šíře 1 m bude asi nejlevnější varianta. Sloupky udělejte ale 1,4 m vysoké a nahoře natáhněte 2-3 dráty či silonové vlasce. Slepice dokáže při výskoku na plot si na něj sednout a pak přeskočit na druhou strnu, sednout na drát však neumí a takovéto překážky se bojí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
altosch - (34) - 135.172 (?), 15.4.2014 9:42

Mám stejný problém. Ne tchyni, ale drůbež: volně pobíhající slepice a kachny. Když svoje rostliny neoplotím, zničí v podstatě všechno. Buď rozhrabou nebo ozobají.

Králičí pletivo je samozřejmě možná varianta, ale je hrozně nestabilní (měkké slabé dráty). Použil jsem poplastované svařované pletivo Executive plus a u jedné zahrady poplastovanou svařovanou plotovou síť Top 70. Je to ze solidního materiálu (hlavně to první) a stojí do značné míry samo - sloupky mohou být daleko od sebe. Dá se z toho udělat i samonosné ochranné kolo kolem stromku nebo květináče. Vyrábí se od 60 cm, ale doporučil bych alespoň metrové - slepice mi v klidu skáčou na kompost a ten má ohrazení asi tak těch 60. Nechal jsem si poslat z Ploty Vamberk - Wire Metal (e-pletivo. cz). Je to nákladnější, ale myslím, že užitná hodnota a trvanlivost za to stojí.

U zeleninové zahrady to používám jako dočasné oplocení, protože se tam oře traktorem. Na jaře zatluču železné trubky (staré lešeňové a vodovodní), rozvinu plot, na podzim zase lehce smotám, uložím do kůlny a tak pořád dokola.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 215.20 (?), 12.4.2017 5:00

Hornbach, pletivo výšky cca 45 cm, zelené, potažené plastem. Máme proti zajícům. Nebo jiné plůtky, plastové, dřevěné, kupodivu i levné, jsou na internetu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika