Jak připevnit síť na plot proti větru?



Stránky: 1,  2   
host - 245.172 (?) 
30.3.2015 16:26, zobrazeno: 25012x


Zdravím

Máte prosím někdo radu, jak připevnit stínící síť na drátěný plot tak, aby ji neurval vítr? Respektive mám strach, že pokud ji vítr neurve, zničí se plot.Kolik pletivo a sloupky u drátěného plotu vydrží? Máte zkušenost? (Ta naše síť je hustá a neprůhledná, takře dokonalá překážka pro vítr) Bohužel je to na západ a hodně tam fouká.

Čerstvá zkušenost- krásně vypnutou a připevněnou síť elektrikářskými pásky dole a nahoře po cca 40 cm, nám silný vítr strhnul (kupodivu to nevydržely ty el. pásky. Díky za zkušenosti.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 86.10 (?), 30.3.2015 17:10

to si snad delate randu jak muze nekdo odhadnout jestli vase sloupky a pletivo vydrzi kdyz je nikdo nevidel a ani se nenamahate dat popis jake jsou sloupky jak jsou hluboko jestli jsou zabetonovane jak vysoke je pletivo jak je silny drat a podobne detaily. sit by musela byt pripevnena za strany prevladajiciho smeru vetru a sit bych vlozil mezi latky soucasne s pletivem a stahl sroubky nebo i jen dratem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 245.172 (?), 30.3.2015 17:40

Nechápu, proč vůbec reagujete, když vás můj dotaz tak popudil?!

Není to o tom, že se nenamáhám něco naprosto přesně specifikovat. Pochybuju, že když tu vypíšu přesné parametry plotu, tak mi někdo sdělí: "Ano pokud máte sloupky zabetonované 80 cm hluboko a díra pro beton má průměr 80 cm tak to vydrží, zato jestli máte hloubku betonu jen 60 cm tak určitě ne". Prostě se jen ptám, zda má někdo podobnou, zdůrazňuji podobnou! zkušenost. Položení síťě z návětrné strany si netroufnu, protože pak by byla snadno přístupná a jak znám lidi za pár dní by byla pryč. Rovněž položení sítě společně s pletivem není technicky u hotového plotu možné. (mimochodem plot jsem osobně nestavěla, ale předpokládám, že jsou sloupky zabetonované cca 60 cm hluboko, 280 cm od sebe a výška plachty je 150 cm)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.91 (?), 30.3.2015 19:09

Tak, není důležité jestli jsou sloupky v zemi 60 cm nebo 40cm.Sloupky originál kupované jsou tak slabé, že to nevydrží a ohnou se nad zemí.Jestli je plot z jiných trubek tak to vydrží.Zde tedy vidíte že je důležité zjistit sílu stěny.Jedna paní si udělala bazen a pak řešila soukromí.Po silném větru se část plotu zřítila i z rákosem.Sloupky se dají zesílit, podepřít atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.9 (?), 30.3.2015 20:47

Připevnila bych ji znovu stejně, ale na síť bych v odstupech tak cca 0,5m přidělala svisle laťky s uchycením nahoře a dole na plot. Takže by bylo pletivo, síť + přes ni laťky chycené na pletivo...          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 245.172 (?), 31.3.2015 10:22

Děkuji paní Lído za konstruktivní návrh. Když jsem nad tím ještě dumala, napadlo mě, že místo svislých latěk bychom napnuli před plachtu vodorovně rybářský vlasec a udělali tak třeba 4 řady jakési zábrany proti vzdouvání. Mám pocit, že zábrany proti vzdouvání sítě bude lepší kotvit ke sloupkům než k pletivu. Nebo raději stejně použít napínací drát pro ploty. Nevím. S vlascem by se líp pracovalo a je průhledný a asi levnější, ale nejsem si jistá jeho pevností. Co myslíte?

Co se týče sloupků, nevím jakou mají sílu stěny. Ale pokud je někde kupujete, tak jsou všechny "originál". Ale samozřejmě se asi liší sílou stěny. Plot stavěla plotařská firma. Jaká síla stěny je dobrá? Co kdyby se do nich nasypal beton?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 31.3.2015 10:53

Plot stavěla plotařská firma...tak to my máme stejné, samozřejmě pokud jste si nedohodli s nima něco jiného, tak tam máte ty nejlevnější sloupky, jako my, čili s dost tenkými stěnami, na pletivo to v pohodě stačí, ale dát na to nějakou zábranu, která neprofukuje, bych si na to netroufl.  Ale je to jen můj ničím nepodložený dojem....

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.13 (?), 31.3.2015 11:22

já jsem do každého takového sloupku strčil drát do betonu a sloupek vylil řidším betonem. Sloupky nesou prkenný plot (beze škvír) a přestože je plot na severní straně,  odkud dosti fouká, sloupky zatím drží.

 K původnímu dotazu: síť bych tím vlascem prošil síť k plotu, vlasec z více samostatných částí, aby se při jeho případném praknutí neuvolnil celý díl.

jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 208.10 (?), 14.4.2015 16:11

Mě se osvědčil sortiment od firmy Wiremetal. Mívají akce, koupil jsem nedávno stínící síťě za hodně slušnou cenu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.131 (?), 14.4.2015 22:20

Ten vlasec by působením slunce a mrazu za čas zkřehnul, lepší by asi byl ten drát.    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika