Co připevnit na plot - ochrana proti vzrostlé trávě od souseda?



host - 77.142 (?)
19.7.2017 9:42

Ano máte pravdu, jsou i mnohem horší věci, však jsou i o nich na tomto fóru různá vlákna. Toto vlákno se týká trávy a plevelů za plotem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
            
host - 157.239 (?), 19.7.2017 7:35

Někdo ulítává na tůjích, jiný třeba na kopřivách-z těch může být rúzný užitek-krmivo pro hosp.zvířata, základní zdroj pro motýlí housenky, nad jejichž dospělci se možná na svých květinách tetelíte, bylinné přípravky pro člověka, aktivní ochrana pozemku před nenechavci+fyzická zábrana proti špiclování. Roky byli sousedé ze tří stran nuceni snášet zvýšený ruch-hluk, pohyb cizých osob-Vás, řemeslníků... SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 77.142 (?), 19.7.2017 9:30

Roky nebyli nuceni snášet nic, rekonstrukce chalupy trvala asi 3 měsíce :-) a sami si svoje domky také před časem stavěli. Hospodářská zvířata nevlastní a o tom, že na kopřivách žijí housenky motýlů nemají ánung, natolik je znám :-)

Hledáte problém tam, kde není. Dokud jsem neměla na plotech stínící tkaninu a pod ploty zámkovou dlažbu, jeden soused trávu u plotu a kopřivy aspoň občas vyžínal, druhý jednou dokonce polil celý pás vegetace roundupem. Od té doby, co jsem začala dělat nějaká vlastní opatření (protože ta jejich byla jaxi polovičatá a chtěla jsem věc dotáhnout do konce) se na to už vyprdli.

Napřed jste mě obvinil z lenosti, teď si usilovně vymýšlíte ptákoviny, no hlavně že vás to baví :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 182.227 (?), 19.7.2017 7:38

Těžko soudit podle informací z jedné strany. Třeba sousedi sečou ale zadavatelce vlákna se to zdá málo. Mám už dávno vyzkoušeno, že poséct 4 x za rok je pro citlivé lidi málo. Vždy ještě něco vykvete a uzrají semena.

Jinak mě a asi i jiným vadí to označení vid.láci atd. Vidíte a lidem, co žijí mimo město (neuvěřitelné, neví jaká tramvaj jede na Spořilov, no co jiného, vi.dlák) je spíš dvné, že naprosto jednoduché věci právě lidé z měst nejsou schopni pochopit. Kolikrát je to zřejmé i z různých vláken zde na fóru.

Jinak jestli protůstání trávy, plevelů vadí, je to velice jednoduché, a bylo to už psáno. Domluva se sousedem, Roundup. obrubníky, stínovka, tuje, rezignovat, popřípadě při záchvatech nevole Diazepam. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 19.7.2017 7:48

yes, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 250.122 (?), 19.7.2017 8:28

To jste dost trefil. Jsou horsi veci. Mam dva sousedy a jeden z nich pred casem na delsi dobu, skoro 5 let odcestoval. Dum pronajal neuveritelnym individuim. Nesekana trava bylo to nejmensi. Celonocni parby, skakani do bazenu, sex na zahrade okoreneny zvuky, den za dnem, 4 roky peklo bez moznosti odvolani. Rek bych ze se tam snad i varil pernik. Pak se soused vratil, zaplat buh. Ted je klid a neposekana trava, prerostle stromy pres plot mi nemuzou rozhazet. Hlavne aby uz nikam nejezdil.

Ted mam vedle oken jeho loznice slepice s kohoutem, urcite z toho odvazanej neni, ale tvrdi ze mu to v nejmensim nevadi. Mluvi pravdu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 178.235 (?), 19.7.2017 9:34

"Co chceš, můžeš!" Ohleduplnost a slušnost se ošetřit zákonem nedají.Byly by to tlusté knihy, které by stejně nikdo nečetl.A tak máme také v prodeji i jiné potraviny, než ostatní státy.Možná vlastní zásluhou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 77.142 (?), 19.7.2017 9:42

Ano máte pravdu, jsou i mnohem horší věci, však jsou i o nich na tomto fóru různá vlákna. Toto vlákno se týká trávy a plevelů za plotem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 19.7.2017 14:01

Možným východiskem je vlastní plot zbourat, aby problémy s údržbou a růstem plevelů nebyly tak palčivé. Pokud bude nedbalý soused chtít, povolit mu stavbu vlastního plotu s vysokou podezdívkou.Je to ale stejně řešení"z bláta do louže".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 20.7.2017 10:45

Co majitel pozemku, to jiný názor na to, jak má o svůj pozemek pečovat soused za plotem. Jak řeší prorůstání trávy do plotu majitelé, jejichž zahrádky sousedí se zemědělskou půdou, která zhusta patří majiteli, který pozemek na základě smlouvy pachtuje uživateli-zemědělci. Uživatel obvykle nechá okolo plotu neobhospodařený pruh a majitel pozemku nemá možnosti, jak tento pruh dlouhý mnohdy stovky metrů udržovat. Samostatná kapitola jsou pak stesky na nálety semen travin od sousedů. Na mně si jednou stěžoval soused na obci, že semena z mého pozemku mu znečisťují hladinu bazénu. Jako člověk, který není fanoušek bazénů jsem tuhle stížnost nedokázal pochopit, tím spíše, že majitel bazénu odmítal zastřešit si ho. Nebo další soused, který sice chce žít na venkově, ale trvá na tom, aby nikde v okolí nerostly břízy, neboť má na ně alergii. Tomu snad ani nelze vyhovět. A mohl bych pokračovat. Myslím si, že je nutná určitá dávka tolerance, jinak jdou sousedské vztahy do háje a vítězem není nakonec nikdo. Zůstává pak jen hořký pocit a zmar. A kvůli tomu snad chaty, chalupy, zahrádky a sady neudržujeme.?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.142 (?), 20.7.2017 12:33

Když svede osud dohromady lempla (čímž nemyslím Vás) a perfekcionistu, nemůže to dobře dopadnout :-) a sousedy si člověk nevybírá.

Co se týče drobných nečistot na hladině bazénu, tak ty filtrace v mžiku stáhne, tudíž tuhle stížnost taky nechápu.

Břízy nebo pole za plotem jsou vis maior, s některými obtížemi se nedá dělat nic.

Jiný případ je paní Marie a můj (náplava), tam máme na jedné straně neochotu věnovat řekněme 30 minut za měsíc sečení trávy a plevelů u plotu, na druhé straně budování zídek a obrubniků, zavěšování tkanin a různé další pinožení, které stejně moc nepomáhá, furt musíme záhonky plít. I když něco bychom musely plít každopádně, i kdyby sousedé sekali. Kdyby se k tomu našemu budovatelskému snažení přidalo i trochu ohleduplnosti od sousedů, byla by situace lepší, ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika