Co připevnit na plot - ochrana proti vzrostlé trávě od souseda?



host - 77.142 (?)
17.7.2017 23:12

Proč lezu na svou zahradu? Dobrá otázka :-) Protože mě práce na zahradě baví a ve městě mi opravdu není líp (bohužel tam musím chodit do práce) :-) Nejezdím na chalupu kvůli místním obyvatelům, ale kvůli zahradě. Obyvatelé by tam ani být nemuseli :-)

Chápu, že pro většinu lidí je zahrada nutné zlo - prostě ji mají u baráku, nanejvýš si tam něco vypěstují do kuchyně, ale většinou ani to ne - zpustlé zahrady v okolí převládájí. Je to samozřejmě každého věc, ale ten binec by neměl prorůstat k sousedům, neměly by se šířit semena plevelů, škůdci, nemoci rostlin...

Skutečnost je taková, že kdo na zahradu dojíždí o víkendech a o dovolené, má na ni ještě míň času než usedlík, tolik k tomu relaxu či nerelaxu. Argument, že pro někoho zahrada není relax, tím pádem prdí na plevele a na sousedy, fakt neberu. 

K příspěvku pana Vyskočila - ano, správný výraz pro dojíždějícího chalupáře je lufťák, náplava je ten, kdo se někam přestěhoval. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
      
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 17.7.2017 20:21

Není nad dobré sousedské vztahy. Tak prorůstání plazivých plevelů jsem vyřešil letos na jaře. Požádal jsem sousedy, zda bych nemohl dodatečně pod plotem, na mé straně uložit do zeminy betonové obrubníky, metrový kus za 39,-. Po jejich souhlasu jsem tak učinil a prorůstání je konec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 17.7.2017 19:25

paní Marie, sice vás lituju, ale nic s tím nenaděláte. Můžete přes úřady prosadit, aby soused posekal alespoň jednou v roce, případně aby zlikvidoval invazivní plevely. Pampelišky a kopřivy ale mezi ně nepatří a semena travin škodlivá nejsou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 17.7.2017 21:53

Zadavatelko, vy máte zahradu dle popisu na chatě, takže práci na ní berete jako relax a koníčka. Já tak nějak napůl, práce na zahradě je mé celodenní zaměstnání, ale jelikož je opravdu velká, ač bych ji ráda měla v bezplevelném stavu... nestíhám. Takže i mí sousedé můžou vykládat něco o tom, jak jsem hrozná a líná. Oni, ač pole vedle mé zahrady postříkali, přesto tam roste oset, ovsiha a nevím co ještě, co já zase budu příští rok plet a plet na své zahradě. Zabrblám si u toho ne, že ne, ale tak trochu jsme si v tomhle kvit. Ani jeden to ale nedělá schválně. A ta poznámka o vidlácích... s prominutím, proč tam tedy lezete, když máte o obyvatelích tohle mínění? Zůstaňte si ve městě, bude všem líp.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.39 (?), 17.7.2017 22:13
Plha se hlásí - len jeden blbečkovský dotaz: Čo je to "náplava"? Nerobím si srandu, fakt neviem. (Čo je to vidlák to chápem, to som aj ja 😃). IH.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 17.7.2017 22:24

náplava nebo také naplavenina. Když jsem začal před 20 chalupařit, byl jsem takto označen jednou místní domorodkyní. Jste naplavenina. Nikdy nebudete domorodec. Nikdy nebudete jedním z nás, a tak podobně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 17.7.2017 22:33

Abych se přiznal, asi chápu, co chtěl autor pojmem "náplava" říci, já ten význam slova chápu trochu jinak. Jako náplava (naplavenina) se u nás nazývají lidé, kteří v daném kraji nemají kořeny, ale bydlí tam. Typickými náplavami jsou skoro všichni v sudetském pohraničí, populárními náplavami jsou Moraváci v Praze. Sémantickým opakem slova vidlák je u nás lufťák. Tedy člověk, co na vsi nebydlí, ale jezdí tam na víkend "na čerstvý vzduch".
   Dnešní venkovské náplavy se rekrutují z lidí narozených a pracujících ve městech a bydlících buď v příměstských satelitních vesnicích (s původním vidláckým obyvatelstvem) nebo na vesnicích v dojezdové vzdálenosti měst v rekonstruovaných hospodářských objektech. 
    Myslím, že paní, co se durdí na své sousedy je spíš lufťákem než náplavou.  Ale možná se pletu anebo v jiném kraji se tomu říká jinak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 194.106 (?), 19.7.2017 10:37

Pane Vysloužile nemáte úplně přesně pravdu.V Sudetech výraz náplava neužívají, protože tam všichni přišli až po pětačtyřicátém. A mají i lepší vztah k luf%tákům, Já v Jižních Čechách jsem náplava i po čtyřiceti letech, protože rodem su pražak a domorodec nebudu nikdy, Prostě každý pátek se dozvím v hospodě : ááá pražák je tady, co to tam zase děláte. Tak jen vysvětluju že na Hradčanech nebydlím laugh. Ale i tady Vás vezmou trochu na milost když pracujete

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 77.142 (?), 17.7.2017 23:12

Proč lezu na svou zahradu? Dobrá otázka :-) Protože mě práce na zahradě baví a ve městě mi opravdu není líp (bohužel tam musím chodit do práce) :-) Nejezdím na chalupu kvůli místním obyvatelům, ale kvůli zahradě. Obyvatelé by tam ani být nemuseli :-)

Chápu, že pro většinu lidí je zahrada nutné zlo - prostě ji mají u baráku, nanejvýš si tam něco vypěstují do kuchyně, ale většinou ani to ne - zpustlé zahrady v okolí převládájí. Je to samozřejmě každého věc, ale ten binec by neměl prorůstat k sousedům, neměly by se šířit semena plevelů, škůdci, nemoci rostlin...

Skutečnost je taková, že kdo na zahradu dojíždí o víkendech a o dovolené, má na ni ještě míň času než usedlík, tolik k tomu relaxu či nerelaxu. Argument, že pro někoho zahrada není relax, tím pádem prdí na plevele a na sousedy, fakt neberu. 

K příspěvku pana Vyskočila - ano, správný výraz pro dojíždějícího chalupáře je lufťák, náplava je ten, kdo se někam přestěhoval. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 77.142 (?), 17.7.2017 23:24

A taky přemýšlím, jak dostanu do auta a z auta pytel malty na ty zídky - menší než 25 kg balení se neprodává. V obchodě mi ho snad naloží, na chalupě si nejspíš budu muset sestrojit kladkostroj, manžel je chabrus na páteř a 25 kg zvedat nesmí. Anebo že bych maltu míchala rovnou v autě? Zkrátka se sousedy se nenudím ;^)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 17.7.2017 23:52

snažím se vám pomoci, myslím si, že by vám mohly stačit betonové obrubníky 100x20x5cm, váží 21kg. Já jsem je ukládal do předem připravené rýhy přímo do země těsně vedle sousedova drátěného plotu. Bez malty, bez betonu. Jen jsem okolo nich zapíchal kousky tyčoviny a zahrnul a udusal okolo zeminu. Na okrajích mají pero-drážku, takže do sebe těsně zapadají. To byste s pomocí muže mohla zvládnout...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika