Co připevnit na plot - ochrana proti vzrostlé trávě od souseda?



host - 178.235 (?)
16.7.2017 20:47
Nekonečné téma, nejhorší jsou kopřivy se svými kořeny a semeny.U nás se této problematice myslím věnuje zákon o rostlinolékařské péči, což je dost málo a proto je případů tohoto druhu více než dost.Dobrou pověst nám to nedělá...
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 168.14 (?), 31.5.2017 22:24, zobrazeno: 25936x

Soused neseče trávu. Dnes je místy téměř 1metr vysoká, kvetoucí. Předtím to bylo neskutečné množství kvetoucích pampelišek. Mám vedle plotu užitkovou zahradu, takže chmýří z pampelišek je úplně všude. Nyní očekávám semena trav, neboť prorůstají společně s kopřivami plotem. Se sousedem se nedá domluvit - nezajímá ho to.Prosím o radu, co připevnit na plot, aby byly záhony chráněny proti náletu semen. Nejde mi o zastínění, neboť plot je na západní straně a v případě zastínění rostliny přijdou o západní slunce. Už nyní jsou ale zastíněné neudržovanou plochou.

Děkuji za reakce.Marie

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.35 (?), 31.5.2017 22:54

Kamarádka si dala na západní plot z podobných důvodů zelenou stínící tkanin, prodávají s různým stupněm stínění cca od 50% výš, což je poměrně dost, pokud nemáte světlo z jiné strany. Nebo by se mohlo zkusit dát husté silonové pletivo, co se dávalo proti komárům, to prakticky nestíní, ale nevím, jestli se časem semeny nezanese...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 178.235 (?), 16.7.2017 20:47
Nekonečné téma, nejhorší jsou kopřivy se svými kořeny a semeny.U nás se této problematice myslím věnuje zákon o rostlinolékařské péči, což je dost málo a proto je případů tohoto druhu více než dost.Dobrou pověst nám to nedělá...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 126.7 (?), 17.7.2017 6:08

Mám úplně stejný problém se sousedy ze tří stran. Navíc ještě prorůstání plazivých plevelů pod plotem.

Nejvíc mě štve, že všichni trávu aspoň občas sekají, ale u těch plotů jakoby naschvál sekat nebudou a nebudou. Přestože vidí, že se snažím zahradu vzorně udržovat. Nebo nevidí - prostě to nevnímají?

Jsem z města, zahradu mám jako koníčka u chalupy na venkově a tento přístup sousedů beru jako vidláctví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 17.7.2017 17:30

Takže náplava ohrnuje nos-tak se vraťte odkud jste se vzalo, veličenstvo. Lze udělat opatření, aby k podrůstání nedocházelo, ale to byste muselo máknout... A nečumělo tolik ze svůj plot, vidle mají ostré hroty!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 77.142 (?), 17.7.2017 21:05

Ješte bych se ráda vyjádřila k příspěvku o náplavě - píšu z jiné adresy, ale jsem to já, ta náplava.

Vztahy se sousedy mám jinak dobré, například si vyměňujeme vodu na zalévání a slivovici (ty mám já) za zeleninu (tu mají oni). Nicméně přesto je považuji za pitomce. Kdyby sesekali trávu vůbec, třeba by to nezvládali, tak neřeknu nic - ale oni jsou zkrátka asi jen líní vzít to kolem plotu.

Proč bych se měla stěhovat ze své chalupy, fakt netuším.

Co se týká opatření proti plevelu: plot, který je náš, jsem potáhla stínící tkaninou do výšky asi 1 metr, jinak už by bylo stínu moc. Plot, který je sousedů, bohužel potáhnout nemůžu. Proti plazivým plevelům jsem pod ploty nastrkala kusy zámkové dlažby, bohužel větší kusy betonu jako jsou různé obrubníky, při svých 50 kg neunesu. Plevele přesto stále prorůstají, najdou si štěrbiny. Takže teď se chystám zídky, které jsem vyskládala po obvodu zahrady v délce asi 100 m, ještě nějak zaplácat maltou. Prkna se také neosvědčila. Bavím se tím (plus pletím sousedovic plevele) už asi 4 roky, o investovaných penězích nemluvě. Tolik k tomu máknutí - zatímco makám, vidláci čumí na televizi. Tož tak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 38.178 (?), 30.5.2023 9:54

A co abys tak máknul sám frajere a posekal si svoji stranu, než aby si moralizoval ty kterým způsobuješ sám problémy..Co? Ale to bys muse zvednout... a to le lepší nadávat do náplav. Všíchni jsou totiž od dob dinosaurů náplavy. Někdo starší někdo mladší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 77.142 (?), 17.7.2017 21:08

Ještě bych dodala, že ani proti dvoumetrovým kopřivám, které rostou hned za plotem, tkanina ani zídka moc nepomáhají. 

Holt smůla na sousedy, ale všimla jsem si, že opravdu pečlivě udržované zahrady mají jen náplavy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 77.142 (?), 17.7.2017 21:27

A ještě jsem zapomněla na slimáky - s jejich hubením se taky neobtěžují, zeleninu mají ve skleníku. Takže pořád sypu Feramol kolem plotů. Ostružiny lezoucí od vedle jsem úspěšně zničila.

Nejradši bych sousedy nakopala kamsi, ale není nad dobré sousedské vztahy ;^)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 18.163 (?), 30.5.2023 11:00

To je komické radit někomu, že měl před 6 lety máknout a posekat si trávu. Vypadá to opět jako zoufalý pokus na oživení starého vlákna..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika