Olej na mahagon



host - 59.58 (?) 
1.4.2015 10:28, zobrazeno: 4560x

Dobrý den, rád bych se zeptal jaký olej používáte na čištění a renovaci mahagonového zahradního nábytku. Hledám nějaký olej, který opravdu vrátí dřevu barvu a já jej nebudu muset (s nadsázkou) nanášet obměsíc. Na internetu se moc neorientuju a rád bych doporučení na nějaký levný, ale kvalitní teakový olej. Děkuji všem za nápady!

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 59.58 (?), 10.4.2015 9:40

Zkusil jsem olej značky Poliboy a nemohu si jej vynachválit. Šetrně ošetří dřevo. Teakové dřevo má přirozený zlatavý nádech v barevných hnědých odstínech a nádherný povrch. Častým používáním a díky venkovním vlivům se snižuje obsah oleje, který je přirozeně v tropických dřevinách obsažen a který jim poskytuje přirozenou ochranu. Tyto oleje je nutné tropickému dřevu opět dodat, aby nábytek zůstal elastický a odolný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.185 (?), 10.4.2015 9:53

teakové dřevo má ovšem přirozený šedý nádech, krerý stářím a vlivem povětrnostních podmínek sílí.Na zvýraznění a ošetření používám léta nejlevnější olivový olej z pokrutin.Ostatně výrobci dřeva v Asii používají také olej z místních zdrojů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 61.125 (?), 10.4.2015 10:38

Dobrý den, též většinou používám Poliboy, nicméně moje zkušenost je, že každý teakový olej byl vlastně dobrý. Některý příjemněji voněl, o to Vám ale asi nejde. Tímto způsobem ošetřuji všechen nábytek na jaře, aby jsme ho celou sezonu měli pěkný. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika