Jak vybírat zahradní nábytek?



host - 213.163 (?) 
16.7.2012 14:26, zobrazeno: 9669x

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na to, jak vybírat zahradní nábytek.

Mám zahradu, která je lazena do velice decentního přírodního stylu, máme jezírko a téměř vybudovaný altán, do kterého bychom rádi umístili nějaký nábytek na příjemné posezení. Rádi bychom si udělali občas posezení nebo oslavu s přáteli.

Nemáme ovšem bohužel zkušenosti s výběrem nábytku na zahradu a tak bychom se rádi zeptali na vaše rady a zkušenosti.

Předem děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 193.5 (?), 20.7.2012 12:46

Dobrý den,

výběr zahradního nábytku je obrovský, takže hlavně záleží na Vašich finančních možnostech a vkusu. Máme nábytek dřevěný-teakový, jednou ročně ho přetírám teakovým olejem. Nábytek ale přikrýváme a chráníme před deštěm, ale Vám tato starost odpadá. Nábytek z umělého ratanu je stálobarevný, máme ho na dešti, zatím druhou sezonu vypadá stále jako nový. Dobře se udržuje čistý, protože ho můžete umýt vodou. Nábytek kovový, kombinovaný s lakovaným dřevem (ještě po mojí babičce, takže stáří cca 80 let - dřevěné části byly již jednou měněné) máme na dešti, nezakrýváme, jednou za dva až tři roky ho přetřu. Nábytek dřevěný v altánu je natřený lodním lakem a po 30ti letech sice povrch kam v zimě padá sníh či občas zaletí kapky deště je trošku matný, ale jinak netknutý.Navíc teď máte výhodu, že sice není takový výběr jako před sezonou, ale jsou zase výrazné slevy. Marcela

zahradní nábytek
zahradní nábytek
ratanový nábytek
ratanový nábytek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 65.199 (?), 20.7.2012 15:40

Šel jsem na to jinou cestou. Před časem se mi naskytla možnost koupě cirkule a hoblovky za slušný peníz. Nic pak nebránilo si nábytek do zahrady vyrobit dle představ.   wink  j.c.  

p.s. lavice jsou dnes už 2 i se stolem


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 160.145 (?), 20.7.2012 16:36

Vypadá to moc hezky, jste šikovný:-) Já bych ale takový nábytek nemusela, zdá se mi, že nebude pohodlný... dle mého názoru není nad pevné, pohodlné natvarované křesílko, ve kterém si skutečně odpočinu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 104.66 (?), 14.6.2017 8:28

já vám teda nevím, ale já jsem si nábytek kupoval na zahradu a na balkon přes Sconto nábytek za tu cenu kteoru tam mají tak se to ani nevyplatí si vyrábět sám...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 145.177 (?), 18.6.2017 21:05

taky vám příjde že je ten zahradní nábytek drahý nebo jenom mně? možná se taky dívám do špatných obchodů, ale nikde nemůžu žádný za dobrou cenu najít..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 145.177 (?), 26.6.2017 21:49

ono jak je to pořád venku a svítí sluníčko a často prší, tak to moc dlouho nevydrží, takže je otázkou jak moc drahé a tak nábytky na zahradu kupovat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 3.7.2017 10:11

Na zahradě máme od dřevěného nábytku po kovový a umělý ratan. Nic není zakryto, nezazimováváme ho a nábytek drží již léta. Dřevěný nábytek natírám teakovým olejem, ratanový jen omyji jarovou vodou a ten kovový po babičce občas natřu. Vše potřebuje údržbu, ale není to zase až tak náročné. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 231.115 (?), 22.7.2012 15:16

Mockrát děkuji všem za reakce, zejména Marvella za rozsáhlý rozpis možností.

Jsem z Prahy, ale již jsme si bohužel vybrali nábytek z Ikea. Designově jsme si ho hned zamilovali a po několika konzultacích ohledně kvality zahradního nábytku z Jysk nebo Ikea jsme se nakonec rozhodli pro jeho koupi.

Ještě jednou děkuji všem za reakce :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
karel1278 - (1) - 223.232 (?), 15.8.2012 11:59

Dobrý den, já jsem si pořídila malý stolek a dvě skládací židličky na balkon a jsem velmi spokojena. Balkon nemám velmi prostorný, ale v letních dnech na něm trávím spoustu času. Mám tam udělanou i bylinkovou zahrádku :) Nechtěla jsem si pořizovat plastový nábytek a s dřevěným jsem velmi spokojena!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika