Zklamání - Algo Protect



host - 200.93 (?) 
16.7.2012 11:27, zobrazeno: 3361x

Zdravím,

jako většina majitelů jezírek bojuji s vláknitou řasou. Vsadil jsem na Algo Protect od Oase a výsledek mě tntokrát bohužel dost zklamal :(

Postupoval jsem podle návodu, řasu nejdříve v co největší míře ručně vybral, vypnul UV lampu a nasypal přípravek (7 balení za cca 3500 Kč).

Je to 11 dní a řasa už zase vesele bují, možná pomaleji ale roste...

Voda je jinak čistá, jezírko má nějakých 70-80 m3, filtrace Oase Biotec Screenmatic, 6 jesenů jinak nic.

Měl někdo podobný problém? A nějaké nápady co s tím, nebo co by mohlo být špatně...?

Děkuju Ondřej

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 240.15 (?), 17.7.2012 0:02
U mě funguje stejně jako loni, mám 110 kubíků s asi 20 pstruhy. Hloupý je, že už nedělají to velké balení, jen ta malá. Aplikuju 2x za sezónu, v květnu a na konci srpna. Po aplikaci už vůbec nezapinam uv lampu, není potřeba
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 17.7.2012 8:54

Nevidím žádný funkční rozdíl mezi Algo Protectem a Pond Protectem, s oběma dosahujeme stejné výsledky. Velké balení na 100m3 vody opravdu letos není dostupné, což je myslím dost zásadní vada na kráse hlavně pro majitele větších nádrží.
Pro Odřeje - těžko říci, co je u Vaší nádrže špatně, lampu jste vypnul, a nízká teplota vody asi teď moc nehrozí - a to jsou dva nejpravděpodbnější důvody špatného fungování. Po pravdě nedovedu říci, čím to může být způsobeno  - že by AP nefungoval vůbec, jak píšete, s tím jsem se v tomhle rozsahu ještě nesetkal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika