Želva v jezírku



Stránky: 1,  2   
host - 130.3 (?) 
19.4.2010 0:22, zobrazeno: 24699x

V letošním roce plánuji do svého jezírka umístit vodní želvu, proto bych touto cestou chtěl poprosit o zkušenosti, jak máte zabezpečeno aby želva nemohla opustit jezírko.Předem děkuji za rady. Zdeněk

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 56.55 (?), 19.4.2010 7:19
Měl jsem želvy v jezírku několik let a k zamezení útěku stačily kolmé břehy vysoké necelých 20 cm. Nezapomeňte ale želvě umožnit vylézání z vody a slunění. Po pár sezónách objevily jezírko nedaleko hnízdící straky a bylo po parádě. Přemýšlel jsem tehdy o zhotovení krytu z pletiva, ale ten už by moc parády neudělal. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 128.249 (?), 26.5.2010 1:09

Ad Mirek... mohu se zeptat, co provedly ty straky?

Mám také želvy a jezírko ve výstavbě a na pozemek chodí straky... JIm vyklovaly oči nebo co?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 26.58 (?), 3.5.2010 12:50

Já měl želvy v jezírku celý loňský rok poprve. Bohužel nepřežily tuhou zimu. Jezírko mám 6000l, hloubka 90cm. Přes léto likvidovaly rostlinky v jezírku včetně leknínů (ty padly během 14dní). Jsem z toho vyléčený. Mám ještě želvu doma v akvárku, tak tam taky zůstane. Ohledně oplocení - mám okolo jezírka ozdobný drátěný plůtek - nejek kvůli želvám, ale i dětem, abych je nemusel z jezírka vytahovat. Do spodní části, cca 20cm, jsem ještě přidal jemnější pletivo s okatostí 2cm. Pokud máte zájem, můžu poslat foto. :-) johnlord@seznam.cz Tomáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 218.253 (?), 26.5.2010 11:12

Želvu máme v jezírku už několik let (sousedi ji málem v sousedním okrese přejeli na silnici, tak ji dovezli a děti s ní hned šup do jezírka). Ze začátku jsem měl pocit, že želva loví potěr a menší rybičky v jezírku, ale možná to byl opravdu jen ten pocit. Každopádně dnes želva žere spolu s kapry a vypadá spokojeně. Letošní zimu (ale i ty předchozí) přežila naprosto v pohodě, letos poprvé jsem v zimě vzduchoval, takže byla trvalá díra v ledu. Loni jsme dokonce viděli želvu pod ledem, jak pomalu pluje po dně. Břehy jezírka vůbec nemáme strmé, želva velmi často vylézá na břeh a ráda se sluní, někdy klidně i půl dne. Zatím jsem se nesetkal s útokem místních koček (i našeho kocoura) a že nám jich po zahradě chodí... Předevčírem odpoledne jsme s dětmi zahlédli želvu na procházce asi tak 100 m od jezírka, nechali jsme ji tak, včera večer při krmení ryb už byla zase v jezírku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Karlíček - (17) - 64.242 (?), 2.6.2010 12:26

mám želvy 19 let, v zimě v akvárku a v létě v jezírku..oplocení je z dřevěných šprdliček..neboť želva nádherná je užasný překonavatel překážek a po drátěném pletivu šlphá velice dobře..krmím je kočičíma granulema a žere i takové těstové válečky pro ryby... sem tam jí hodím zmrzlé kousky hověz.srdce.S rostlinama nemám problém, jen když se derou za potravou tak nohama sem tam utrhnou list leknínu..je pravda, že jsem je přes zimu nikdy nenechal v jezírku..už takhle je koncem října musím lovit ode dna, asi už chrupou

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 110.1 (?), 1.3.2017 10:58

paš to malo hluboké umrzli

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 200.196 (?), 18.6.2010 1:47
Chovám želvu v jezírku již třetí léto. Vyřešené jezírko mám tak, že necelý metr od břehu jezírka mám v hloubce asi 30 cm umístěný velký lavor, v kterém mám vyvrtané díry, kolem lavoru mám z kamenů postavený břeh pro slunění a kolmé stěny pro zabránění úniku. Celkově to vypadá jako ostrov s lagunou v moři, přístup je sice obtížnější, avšak krmím ji hozením granulí z dálky, jinou stravu jakými jsou třeba kobylky dáván želvě vstoupením do vody, nebo když je studená voda tak si vezmu holínky. Tímto řešením jsem dosáhl toho, že na želvu nemůžou kočky, kterých je v okolí docela dost bez toho abych musel její výběh překrývat pletivem a aby mě želva nelovila ryby. Co se týče ptáků, tak želva je již poměrně velká, a zatím se jí dosud nic nestalo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.10 (?), 18.4.2011 16:45

Nemůžete prosím přidat nějakou fotku, nejak nechapu to oblozeni lavoru. Take bych chtel v jezirku zelvu, ale nechce se mi resit oploceni celeho jezirka, a tak uzavreny prostor uprostred jezirka by byl ok. Diky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 209.88 (?), 18.4.2011 18:12

Dobrý den. Není to sice dotaz na mě, ale jestli chcete, nějaké fotky jsem dal sem. Třeba se Vám to jako další inspirace hodí.
Nevím, jaké kočky se Vám kolem pohybují, ale ty běžné se normální vodní želvy docela bojej. Maličkou by asi sežraly, ale tak od tří let (velikost asi 10 cm) nemá želva přirozeného nepřítele. Jestli nemáte velkého psa, buďte v klidu.

mám hlad, já taky, hele kočka, nechte mě taky kousek!!
mám hlad, já taky, hele kočka, nechte mě taky kousek!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika