Zapojení bubnového filtru



Stránky: 1,  2   
host - 53.212 (?) 
17.1.2018 15:23, zobrazeno: 6541x

Je rozdíl v konstrukci bubnového filtru pokud ho zapojuji gravitačně nebo čerpadlově? Stále studuji AEM EASY DRUM a český prodejce má pouze uvedeno gravitační zapojení. Výrobce má na svých stránkách také uvedeno pouze gravitační zapojení. Amazon má uvedeno jak gravitační tak čerpadlové zapojení, Slovenský prodejce měl taktéž čerpadlové i gravitační zapojení. Jde o vstup vody do bubnového filtru. V čem by spočívala jiná konstrukce? V elektronice?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 72.176 (?), 17.1.2018 21:21

U bubnu u Oase je, každý z nich má jiné vnitřní uspořádání. Tipuju, že to bude platit obecně.
Rozdíly jsou ve skladbě příčky co drží buben, jsou jiné vstupy, řídíci elektronika je stejná. Alespoň ty gravitační verze co jsem servisoval se nijak nevzpouzely s řízením od čerpadlové verze

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 118.212 (?), 17.1.2018 23:22

Jste hodný, děkuji za informaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 209.211 (?), 18.1.2018 13:49

Řekl bych z vlastní zkušenosti, že nejzásadnější rozdíl je v úrovni jednotlivých hladin v bubnu pro obě verze a s tím související umístění měření hladiny (plovákový spínač). Od toho se pak odvíjí ostřik síta od nečistot. Nechce se mě to rozepisovat, na netu jsou k dispozici manuály se znázorněním jednotlivých verzí a úrovní hladin v bubnu.

Gravitační verze je mnohem náročněnjší na správné výškové usazení bubnu, než čerpadlová verze.

Další důležitá věc je dimenzování výstupního čerpadla u gravitační verze (aby vstupy od skimmeru, resp. guly byly vůbec schopné gravitačně dodávat dostatečný objem vody do filtru). Z tohoto pohledu je výhodné použít čerpadlo s řízením výkonu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 118.212 (?), 18.1.2018 20:44

Asi jsem dislektik ale tak jak to píše Exn a z obrázku spínače v bubnovém filtru bych řekl, že je spínač výše hladiny pořád za bubnem, pouze se mění jeho výše nastavení .

U gravitačního zapojení spínač hlídá výšku hladiny za bubnovým filtrem. Síto je přicpané a čerpadlo za filtrem odebírá vodu pořád stejným výkonem, čímž klesne hladina za bubnem a spínač hladiny pošle signál k zapnutí ostřiku.

U čerpadlového zapojení žene čerpadlo vodu do bubnu stejným výkonem ale tím, že se síto přicpává tak v něm stoupne hladina, to ale nikoho nezajímá ale hladina za bubnem naopak poklesne a tím sepne spínač za bubnem opět ostřik.

Potom je konstrukce tohoto typu bubnového filtru universální a je na uživateli jak jej zapojí. Pouze si musí nastavit správnou výši hladinového spínače. Navíc u čerpadlového zapojení je potřeba ještě redukce vstupu ze 63 na 110 mm.

Jediné vysvětlení je potom to, že autorům dokumentace bylo líno toto napsat do manuálu a obchodníci přepisující z něj parametry do net nabídky tomu nerozumí a ani rozumět nemohou a napíší, že jde o gravitační typ místo aby napsali možno zapojit gravitačně nebo čerpadlově.

EXN má pravdu.

spinac
spinac
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 72.176 (?), 18.1.2018 23:22

Vaše tvrzení "U čerpadlového zapojení žene čerpadlo vodu do bubnu stejným výkonem ale tím, že se síto přicpává tak v něm stoupne hladina, to ale nikoho nezajímá ale hladina za bubnem naopak poklesne a tím sepne spínač za bubnem opět ostřik." není správné. Aspoň teda u Profilcearu to neplatí a nevím jak by to řešili jinde, Hladina za bubnem nepoklesne, ani náhodou. Kam by se ta voda asi poděla?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 53.212 (?), 19.1.2018 9:49

Dlouho jsem nad tím včera také pane Hrkal uvažoval (navíc spražený EXNem, že na netu je spousta obrázků ke spínači a já našel kulové)  a byl stejného názoru jako Vy ale jiné vysvětlení neexistuje. Když ten hladinový spínač je mimo buben tak může hlídat pouze hladinu za bubnem. A teď otázka kam se voda za bubnem ztratí aby hladina klesla. No do čistého bubnu tlačí čerpadlo například 15000 l/h. Za bubnem je dejme tomu 10000l/h. Tento proud vody ven má určitou výši hladiny a ta se nastaví na hladinovém spínači. V okamžiku kdy se síto zanese tak za bubnem je proud vody dejme tomu 5000l/h a tím je výtoková hladina nižší a hladinový spínač sepne.

Jinak nechápu jak by mohl tentýž hladinový spínač regulovat ostřik když je umístěn za bubnem.

schéma zapojení
schéma zapojení
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 53.212 (?), 19.1.2018 15:26

Konečně jsem našel na videu pasáž kde je vidět, že hladinový spínač je vně bubnového filtru.

hladinový spínač
hladinový spínač
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 72.176 (?), 19.1.2018 19:21

Nevím, u čerpadlové verze Proficlearu je čidlo před bubnem schované za přepážkou jestli si pamatuju správně.
Gravitační verze to má pak obráceně, tam je čidlo hladiny za bubnem. Nevím, jak to mají vymyšlené u toho o kterém přemýšlíte ale je mi divné že by měli jednu univerzální verzi pro gravitaci i čerpadlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 247.125 (?), 25.1.2018 11:41

U gravitační verze to souhlasí.

U čerpadlové verze ženete vodu do bubnu stejným tlakem (daný výkonem čerpadla) a v okamžiku kdy se zanese buben, stoupne vám hladina na vstupu. Proto musíte měřit hladinu na vstupu. Na výstupu vám voda odtéká samospádem stále stejným průtokem.

Samozřejmě můžete použít další senzory pro např. poruchové stavy, atd, a tomu následně přizpůsobit elektroniku, ale v podstatě lze řídit funkci bubnového filtru jedním hladinovým senzorem.

Osobně mám buben zapojený v gravitačním zapojení a zatím to byla investice, kterí vůbec nelituji. V případě zájmu nahodím nějaké obrázky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika