Vzduchování koupacího jezírka



host - 64.137 (?)
5.5.2015 10:11

Takže vzduchování ANO a teď jaké? Rozhodně jsem pro něco kvalitnějšího a vybírám z těchto výrobků, které by i nemusely běžet non-stop, protože si myslím, že mají dostatečný výkon.

  1. Secoh EL-S-100: příkon 141 Watt, 145 litrů/min. vzduchu
  2. Hailea Pond Ride Air P 100 - MŮJ TYP
  3. Aqua Oxy 4800

A taky musím vyřešit co k ním připojit? Vzduchovací válec nebo vzduchovací kameny nebo porézní hadici?

A ještě jsem dostal typ na docela zajímavé řešení (nástavec), které pracuje podobně jako máte koncovku doma na vodovodní baterii, jak to dělá bublinky a tím šetříte vodou, teď si nemůžu vzpomenout na přesný název, ale určitě víte co myslím. Mi samozřejmě nejde o šetření vodou, ale o ty bublinky, no a to se údajně napojí na výtok z filtrace a máte bublinky bez elektřiny 24 hod po celý rok. Nemáte s tímto řešením někdo zkušenost? Popřípadě kde by se to dalo pořídit nebo jak vyrobit?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3   
host - 64.137 (?), 4.5.2015 13:11, zobrazeno: 13479x

Dobrý den,

mám koupací jezírko bez ryb o objemu cca 100 m3, hloubka 2 m.

Umístěno na přímém slunci, protože vysázené stromy v okolí ještě nedorostly, aby vytvořily stín (vše jehličnany).

Mám vyšší PH a teď z jara zelenější a kalnou vodu. Ale není to žádná hrůza.

Je v mém případě vzduchování jezírka nezbytné? Docela o něm přemýšlím, ale byl jsem od něj odrazován právě proto, že nemám ryby, tak je to prý zbytečné a stačí jen bakterie a přípravek na pročištění vody po zimě.

Děkuji za rady a názory.

Pěkný den.

Alan D.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
fotrpotr - (4) - 66.138 (?), 4.5.2015 14:15

Pokud vám nebude líto peněz, tak to bude se vzduchováním lepší..

asi bych volil místo kompresoru čerpadlo a vytvořit si vodopád tak 1 metr nad hladinou... Při koupání by jste si mohli užít i masírující vodu.. Záleží ale na investici a také elektřiny... :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 17.210 (?), 4.5.2015 15:46

Vysoke pH sposobuje aktivita sinic a tzv. rias, ktore su schopne fotosyntezou spotrebovat kompletne pritomne hydrogenuhlicitany a CO2 vo vode tak, ze sa pH posunie vyssie. Najmarkantnejsie je to na konci dna. Co je nebezpecne, dokazu takto eliminovat ine bakterie a zelene rastliny (ak ich v jazierku mate), ktore neprosperuju pri tychto podmienkach. Skuste povysavat dno, pouzite flokulant na baze hlinitych soli, zapojte UV lampu, pridajte vreco s raselinou do vody, pripadne pridajte kyselinu sirovu (opatrne). S teplymi dnami to bude len horsie ale velmi vysoke pH vraj moze narusit aj biofiltracny proces.. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 13.94 (?), 4.5.2015 19:04
Vím, že vzduchovani mi problém se zelenou vodou a rasou nevyřeší, ale myslím si, že by voda mohla být odolnější právě vůči řasám HLAVNĚ v teplých dnech. Následně bych nemusel tolik utracet za likvidaci řas a bakterie. Nebo to taky nebude mít až takový přínos, jak si myslím?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 15.56 (?), 4.5.2015 21:18

Myslim si, ze vzduchovanie moze ciastocne pomoct. Treba skusit co sa da.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
fotrpotr - (4) - 66.138 (?), 5.5.2015 8:42

Jo to určitě lepší... :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 57.149 (?), 5.5.2015 9:53

Ze své vlastní zkušenosti bych pak doporučil neexperimentovat s "levnými" kompresory a rovnou zvolil některou ze značek, které se na kompresory specializují. Je to výrazný rozdíl (hluk, výkon) a hlavně se u nich počítá s tím, že poběží non-stop čemuž je i nastaven servisní plán.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 64.137 (?), 5.5.2015 10:11

Takže vzduchování ANO a teď jaké? Rozhodně jsem pro něco kvalitnějšího a vybírám z těchto výrobků, které by i nemusely běžet non-stop, protože si myslím, že mají dostatečný výkon.

  1. Secoh EL-S-100: příkon 141 Watt, 145 litrů/min. vzduchu
  2. Hailea Pond Ride Air P 100 - MŮJ TYP
  3. Aqua Oxy 4800

A taky musím vyřešit co k ním připojit? Vzduchovací válec nebo vzduchovací kameny nebo porézní hadici?

A ještě jsem dostal typ na docela zajímavé řešení (nástavec), které pracuje podobně jako máte koncovku doma na vodovodní baterii, jak to dělá bublinky a tím šetříte vodou, teď si nemůžu vzpomenout na přesný název, ale určitě víte co myslím. Mi samozřejmě nejde o šetření vodou, ale o ty bublinky, no a to se údajně napojí na výtok z filtrace a máte bublinky bez elektřiny 24 hod po celý rok. Nemáte s tímto řešením někdo zkušenost? Popřípadě kde by se to dalo pořídit nebo jak vyrobit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.149 (?), 5.5.2015 10:24

Já osobně bych šel do Secoh, sám mám Airmac + trubkový difuzor. Je potřeba se podívat na kolik vyjdou náhradní díly - membrána, což je spotřební materiál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 5.5.2015 11:26

Nevím, čemu říkáte vyšší hodnota pH, ale odhaduji, že budete v nějakém běžném a provozně rozumném intervalu. Já spíše oceňuju pH, které je stabilní, než nějak upravované kyselinami aspol. :)
Vzduchování v jezírku bez ryb - věčná otázka. Pravděpodobně jej nebudete potřebovat z důvodu nedostatku kyslíku ve vodě (konec konců to jde snadno změřit). Můžete jej ale využít ke zlepšení cirkulace vody v nádrži v místech, kde se Vám voda špatně hýbe, a zlepšit tak účinnost skimmerů nebo dnových sání. Tady už vzduch v jezírku nepotřebujete kvůli kyslíku, ale kvůli cirkulaci. 

Má vzduchování vliv na řasy? Ano i ne. Vzduchování (intenzivní) má podle mého pozitivní vliv na zelenou vodu (a ta zelená voda je často způsobena plovoucí formou málo nebo jednobuněčné řasy). Relativně malý vliv má na přisedlé formy vláknitých řas, dokonce bych si v některých případech dovolil tvrdit, že jejich růst podporuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika