Vodní Hyacint



Stránky: 1,  2,  3   
host - 120.5 (?) 
30.3.2019 21:34, zobrazeno: 6778x
Dobrý den, nevíte prosím, kde se nechá sehnat Vodní Hyacint?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1575) - 178.179 (?), 31.3.2019 8:27

Zadejte do vyhledávače eichhornia prodej...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 247.125 (?), 1.4.2019 18:58

Vím o pěstírně, kousek od Poděbrad.

Jinak s vodním hyacintem počkejte, je velmi náchylný na teploty kolem nuly. V podstatě je nepřežije. Je to přece jen tropická rostlina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 211.2 (?), 2.4.2019 12:52

Mohl by jste prosím zveřejnit kontakt na onu pěstírnu? Vždy jsme hyacinty na jezírku měli, ale od loňského roku je nikde nemůžu sehnat. K dostání jsou jen bábelky (aktuálně v Hornbachu), ale s těmi to není ono. Hyacinty se vždy během sezony ze zakoupených 5-ti kusů rozrostly na celé jezírko, bezvadně čistí vodu, stíní a jsou výborné pro ryby na výtěr. Bohužel se mi je nepodařilo nikdy přezimovat na další sezonu. Děkuji Miloš.   

hyacint
hyacint
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.143 (?), 2.4.2019 22:51

Kdysi jsem hyacinty pěstovala a přezimovaly úplně v pohodě na kuchyňském okně, v misce s pískem, kde byly zakořeněné a zaplavené vodou jen trochu, asi půl centimetru.Vždycky jsem si nechala jen dvě rostliny, protože pak se velmi ryvhle zase rozmnožily. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 238.23 (?), 3.4.2019 10:49

Tak jak píšete. Hyacint se rozmnoží sám, plave na hladině a postupně jí zakryje. V plovoucích kořenech je ráj pro rybky a živočichy. Hyacint potom má úžasnou čistící schopnost vody. Kořeny odebírá živiny z vody. Je vhodné ho využít ve venkovní biologické filtraci jezírka. Vzhledem k ceně 20 Kč za kus nemá smysl jej uchovávat na zimu ale zakoupit si ho každý rok na jaře na burze. Například v Přerově každá druhá neděle v měsíci. Mají ho také prodejci akvaristiky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 247.125 (?), 5.4.2019 19:40

V Kostelní Lhotě, Václav Hořánek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 6.4.2019 10:55

Když jsme založili jezero, několikrát jsem si ho tam koupila. Ani jednou nepřežil (a tím vůbec nemyslím zimu) plaval a najednou byl pryč natož, aby se mi rozmnožil. Netuším, co se s ním stalo. Někdo ho sežral? Když to tak čtu, mám pnutí ho zase zkusit. Mívají ho i velká zahradní centra, ale asi za vyšší cenu, než je tady psáno. Jestli na něj narazím, asi to zkusím zasesmiley Jinak... stejně dopadly i všechny lekníny, přišla jsem asi o třicet kusů(během 10let) a tedy i hodně peněz. Prostě... najednou jsou fučsad Asi tady nikdy lekníny mít nebuducrying

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 247.125 (?), 6.4.2019 21:25

Ryby jej mají rády, ne nadarmo se mu říká vodní salát laugh

Kvůli jeho schopnosti odebírat z vody živiny je používán jako součást filtrace, ale mimo dosah ryb. Na netu jsou tuny fotek z realizací.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 7.4.2019 7:13

Tak to bude ono, nejspíš mi ho přes noc spasoucheeky I s leknínamanoJá myslela, že většina lidí má v jezírku nějaké ty rybky, pravda ty naše potvory jsou děsně žravé, to je jak piraněcheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika