Vodní Hyacint



konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?)
7.4.2019 16:31

Kéž by. Ovšem je začátek jara a už jsme celkem v pr...nou nás už suchosad

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 247.125 (?), 7.4.2019 11:36

Dejte jim občas nažrat!

smileysmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 7.4.2019 13:13

No jowink já je ubytovala potvorywink když vyschnul potok a nechtěla jsem je tam nechat pochcípat. Narostly z nich 40cm hebeda, co sežerou všechno co je živé. Máme jezero přírodní, s přirozeným přítokem, plné živočichů(kdyby je tedy všechny nesežraly, jsou schopné sežral i žábu a užovku - viděla jem na vlastní oči frown) dostávají i granule, i když s těma to nepřeháním, aby tak nerostlycheeky Těšila jsem se, že až doroste okounek, trochu je,,přirozeně" zredukuje. Zatím na ně ale nemácool

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ariadna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 72.16 (?), 7.4.2019 13:36
Konvalinka, ste uzasna, ze ste ich zachranili, to je take krasne a uslachtile. Hned je den este krajsi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 7.4.2019 14:50

No děkuju, bohužel ne všechny, nedá se odlovit celý velký potok na 100m. Vylovila jsem celý malý potůček nad náma, tedy ty, co ještě žily, dělala jsem to celou jednu neděli. Pak dva dny velký potok, protože ho mám před domem a denně kolem chodím a viděla jsem, jak se postupně mění jen na pár kaluží, kde ryby lapou v bahně po vzduchu. Nepomohlo žádné vzívání boha děště... dva dny jsem chodila s podběrákem a kbelíkem 150m a nosila je do jezera, ale nedalo se to zvládnout, pak jsem to vzdala a pak dva dny potok obcházela širokým obloukem, abych to neviděla a řvala jsem crying (ještě teď bulím, když si na to vzpomenu) Za dva dny šla ode mne mamka a kouká na potok: probůh, vy už tu nemáte žádnou vodu! U nás dole ještě jeindecision Ale já jí to denně do telefonu popisovala... No a jak uviděla ležet ty mrtvé pstruhy už a ten zbytek se tam mlátil mezi těma mrtvolama z posledních sil zavelela, že je musíme zachránit! Tak jak byla v neděli nastrojená, světlé kalhoty a bílé tričko, vlezly jsme do potoka, já je rukama tahala z bláta a v tričkách jsme je přenášely házet alespoň pod splav, kde ještě 30cm vody stálo. Jenže jen ty větší, nešlo vylovit ty stovky malých a malinkýchsad A víte co? Nejvíc jsem byla nesr., že rybáře to absolutně nezajímalo, já po nich chtěla aby přijeli s cisternou vody a pustili to alespoň pod ty splavy, kde ryby měly šanci přežít. Ne, nejsou to ryby, co se dají sež.atno Ale jsou tam i ryby chráněné, jenže jsou to ty malé, co stejně nikoho, krom pár ochranářů, nezajímajísad A ti mi řekli, že na to nemají kapacity... aby zachraňovali ryby. No tak nicsad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ariadna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 72.16 (?), 7.4.2019 15:19
To je srdcervuce, nejdem si to ani predstavovat, lebo budem bulit take:(Dakujem Vam za tie ryby. A nech uz prsi tak normalne ako pred 20,30 rokmi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 7.4.2019 16:31

Kéž by. Ovšem je začátek jara a už jsme celkem v pr...nou nás už suchosad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 12.207 (?), 7.4.2019 21:42

 To je velký problém, který letos dá výraznou výstrahu. Je zajimavé, že si to uvědomují pouze občané v ne vedoucích funkcích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.226 (?), 28.4.2019 14:19

Zdravím. K tomu vodnímu hyacintu. Od roku 2016 platí zákaz dovozu a vývozu vybraných invazních druhů rostlin a živočichů. A Tudíž už nejde sehnat v ochodech.Např v Hornbachu mi prodavač řekl, že německo na to apeluje takže u nich už nebude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 28.4.2019 15:18

I u nás by mohl být invazivním druhem? A jak? Naše zimy nepřežije, takže jak, semínky? A tedy rostlinky, co na začátku léta někde vyklíčí, ještě hodí i semena? Máte někdo vyzkoušeno. Zajímalo by mne to, nerada bych sem natahala něco, čeho se pak nezbavímesurprise

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.226 (?), 28.4.2019 18:03

To je pravda mě se je nedařilo přezimovat ani doma :D.Naše zimi to nezvládne.Taky ho všude sháním. Je to bohužel Vyhláška EU.  Ale asi bych to u tehle rostliny neviěl tak bledě. Pokud ji seženete tak ji berte. Je to krasná a užitečná rostlina. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika