Řasy v jezírku



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Beeruska - (11) - 44.21 (?) 
10.4.2008 12:20, zobrazeno: 136047x

Ahojky, máme cca 15m2 foliové jezírko a už nám tam začaly bohužel růst řasy. Vypadají jaké zelené chmíří, vata, drží se u dna. Síťkou vybrat nejdou. Jak nejlépe na ně?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?), 10.4.2008 20:30

Fitlraci jste už zapnuli?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 159.146 (?), 14.4.2008 23:26

Pokud máte nějakou filtraci je dobré použit uhli nebo jeho drť. To by mělo omezit růst řas nebo úplně zastavit. Používá se cca 1kg na přibližně 150 l vody. Uhelná drť se dá dokonce sehnat i v obchodech. Pokud, ale máte někde v blízkosti uhelné sklady není co řešit. Další variantou je chemie, ale tu moc nedoporučuju, alespoň já jsem se loni takhle spálila a všechny ryby nám pokapaly. Naštěstí to neodnesly želvy. Za tu uhelnou drť moc nedáte a na rozdíl od chemie nehrozí, že se stane nějaká nehoda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?), 15.4.2008 0:21

Jak asi myslíte, že funguje uhelná drť - zcela jistě na chemické bázi. Tady přeci logicky hrozí daleko větší riziko - neznáte ani chemický obsah, ani koncentraci louhujících látek do jezírka. Ať jsou chemické přípravky jakékoli a moc je nemiluji, alepoň mám představu, kolik, čeho, a v jaké dávce použít. Právě u uhelné drtě bych nehodu očekával - vůbec by mě nepřekvapila

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 216.126 (?), 19.6.2008 12:46

Letos řasu vyřešili rodiče. Když jsem nebyl doma, zdálo se jim, že je v jezírku málo vody, tak dopustili vodu rovnou z vrtu. Jezírko cca 20 a voda z vrtu 5 stupňů celsia- účinek byl velice rychlý. Vidím až na dno. Ale doporučit to rozhodně nemůžu. Je to riziko pro ryby

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 6.40 (?), 24.8.2008 13:51

jedině modrá skalice, vykašlete se na ruzný přípavky a chemikalie. Jsou drahy a k ničemu. Kupte si modrou skalici asi 90kč za 1kg. Budete potřebovat sice jen spetku tak mezi dva prsty sklaice. Ale vyplati se vám to.Davam jí již 4 rokem vždy z jara rozdelam do kyble arozpustim a pak naliji do jezirka.Je nekdy nutne třeba v kvetnu po odkvetu stromu znovu pridat padajici pil a tak. Ale neni nutne, a voda je cely rok pruzračna, pestuji lekniny i jine okrasne vodni rostliny a nic se jim nestane.letos u sousedu uplne zelene jezirko rasy jak zaclony po naliti modre skalice do 2 dnu cista voda. Opravdu jen modra skalice

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 187.62 (?), 24.8.2008 20:07

Rád bych věděl, jak ta modrá skalice zapůsobí na rybičky, hádám, že zrovna dobře nikoliv :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 208.101 (?), 24.8.2008 20:51

My jsme si letos taky udělali s manželem fóliové jezírko, asi 4x4,5 m a řasy se udělaly snad hned do dvou týdnů. Dle rady známého jsme s tím nedělali nic, prej biotop :o)  Máme fontánku, čerpadlo s filtrem a vodní rostliny, rybky zatím ne.Ale musím říct, že rostliny, obzvlášť leknín roste, jako šílený. Ale je fakt, že voda nevypadá nic moc, no.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 33.1 (?), 4.9.2008 22:29

Dobrý den, měl jsem problém s přemnožením karasů a byl jsem nucen vypustit jezírko.(cca 8000l, filtrace na 10.000 l s UV lampou 7W).Dneska je to třetí den a v jezírku se začala objevovat zdřejmě řasa.Na dně a na bokách takové zelené kousky.Voda je zatím čistá, ale mám strach aby to nebylo za čas zelený.Vyčetl jsem tady použít přípravek ANTIALGAEN.Má někdo nějakou zkušenost nebo radu co s tím?Dál bych měl dotaz, kde sehnat malého okouna na požírání potěru.Děkuji Jirka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 76.69 (?), 8.9.2008 0:32

Ahoj všem milovníkům zahradních jezírek.Mám jezírko už 12 let, ale tolik řes jako letos jsem ještě neměla.Lekníni rostou a kvetou celé léto, rostliny se rozrostly, že z toho byl prales a celé je to pokryté zelenou vláknitou řesou která se jen těžko dá odstranit, protože je to propletené a vlastně to nemá konec.Vodu dopouštím za studny, čerpadlem jí honím přes kaskádu, mám malou fontánku s filtrem a asi 15 karásků Když řasy odstraňuji ročně dostanu vyrážku a už z toho začínám být zoufalá.Je to nedostatek kyslíku, mnoho živin nebo čím to vlastně je.Nechci použít chemické přípravky ani lampu.Poradí mi někdo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika