Řasy v jezírku



host - 252.60 (?)
8.8.2010 0:31

Je problém, že někdo uvěří řečím o biotopu kde bude průhledná voda do 2 metrů a žádná řasa.Toto funguje je krátce než si rostliny které vodu čistí pod sebou neutvoří ze svých odumřelých částí a podobného marastu dodtatek živin pro to aby přestaly vodu čistit. Nic nefuguje samo!!! Je potřba přírodě pomoct buď zcela vyčistit rostlinou zonu a dál nový kačírek a nové rostliny a nebo si zavolat odborníka aby poradil s výběrem filtrace vzduchování a dalších nezbytných věcí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 48.129 (?), 15.12.2008 10:00
Skalice jedovatá neni pro naše kapry, ale v určitém množství!! Pozor na japonské kapry ty to rádi nemají.Skalice obsahuje měd, ale v dnešní době se dá koupit mašinka která dokáže uvolnovat určité množství mědi do vody (uvolňování neškodných iontů mědi) už se to prodává někde na e-shopu cena je kolem 3 až 5tis.Doporučují to na řasy. Do bazénů se to prodává taky, ale cena je někde jinde asi kolem 12tis.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 48.129 (?), 15.12.2008 10:12
Už jsem našel název té mašinky tak podle názvu si to najdete na webu Velda I -Tronic IT-05 ale jsou i levnější.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 48.129 (?), 15.12.2008 10:19
Tak ještě jeden Laguna I-Tronic UV5000 eliminátor
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.238 (?), 15.12.2008 15:11

je skvele, ake vecicky sa predavaju a este na urovni high tech prevedenia. Pise sa velmi putavo na jednej web stranke o tomto zariadeni. Zariadenie nejako uvolnuje "nabité měďové ionty, známé jako mineralizace" ... este viem co je to medové (bez makcena) i keď nie ionty, ale napr. medové rezy....no ale "meďové"? Uvoľnené koncentrácie "meďových iontov" majú byť okolo 0,3 ppm a zabezpečí vodu, ktorá bude:"křišťálově čistá, zdravá a bude mít neutrální a svěží vůni."

Nekupujte taketo high tech nezmysly. Neviem, co sa podla reklamneho textu uvolnuje. Ak su to iony meďnaté, tak 0,3 ppm konc. urcite neprezije dlho v jazierku, ale zreaguje s pritomnymi niektorými solami, ako su uhličitany, fosforečnany a podobne. Ak niekto naozaj chce mať v jazierku zlúčeniny medi, sú aj lacnejšie spôsoby ako toto docielit. Ja by som sa tomu radsej vyhol.

Zariadenie mi pripomina podvodik podobny tomu od jednych nemenovanych predajcov filtracnej aparatury na pitnu vodu. Zariadenie malo odfiltrovat iony z pitnej vody, podla predajcov len tie skodlive. Demonstrovali to tak, ze ju podrobili elektrolyze, kedy sa z elektrod do vody uvolnovalo "svinstvo" inak reakcné produkty elektrolyzy, ktore rozpustali elektrodu. Vysvetlenie zakaznikovi ale znelo, "vidite, ake svinstvo pijete". Ich prefiltrovana pseudodestilovana voda bola zlym elelektrickym vodicom a ziadne "svinstvo" sa nekonalo.  Odhadujem, ze to bol velmi uspesny podvodik, ktory zaberal na niektorych zakaznikov.

Juro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.129 (?), 16.12.2008 9:12
Já mám skušenosti ze skalicí modrou dával jsem 2g na 1m3 vody a řasa ustupuje ryby vpohodě, ale po roce jsem udělal kořenovou čističku a to byla trefa do černého. Řasa je prič mám jezírko 6m3 vody a čistička 1m3 čerpadlo 20W a vše super doporučuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 64.138 (?), 17.12.2008 17:23

Ten poměr vody k objermu filtru Vám závidím - kéž bych mohl dosáhnout podobného

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.136 (?), 18.3.2009 19:22

máme koupací biotop (čerpadlo jen na potůček, 25 m3 vody, cca 60 m2 plochy, orobince a rákos na čištění, bez rybek)  a loni v srpnu se rozjela řasa - zelená, vláknitá, táhne se odedna k hladině lepí se na vše, kamení, rostliny i dřevo a bujela i přes zimu pod ledem. teď jsem ji z nejhoršího odlovil (asi 20 litrů zeleného řasového slizu), ale stále ji je tam dost. přemýšlím, o její BIO likvidaci. dostal jsem radu, že prý pulci sežerou vše na co přijdou. tady čtu o modré skalici (v podobě Preventinu jsem ji používal na léčbu akvarijních rybek a dezinfekci akvárka). kolik skalice v krystalické formě doporučíte pro uvedené jezírko? běžně se u nás množí žabky (jsme zase v "očekávání" pulečků :o)), nerad bych, aby jim to ublížilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.50 (?), 16.4.2009 21:08

Zkuste bilogické přípravky určené konkrétně na likvidaci řas. Jsou naprosto bezpečné a jejich použití Vám zaručí celoroční úspěch v boji proti řasám, jejich zbytkům i namnožení mikrflóry v jezírku. Obraťte se na odborníky kteří Vám konkrétně poradí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.60 (?), 8.8.2010 0:31

Je problém, že někdo uvěří řečím o biotopu kde bude průhledná voda do 2 metrů a žádná řasa.Toto funguje je krátce než si rostliny které vodu čistí pod sebou neutvoří ze svých odumřelých částí a podobného marastu dodtatek živin pro to aby přestaly vodu čistit. Nic nefuguje samo!!! Je potřba přírodě pomoct buď zcela vyčistit rostlinou zonu a dál nový kačírek a nové rostliny a nebo si zavolat odborníka aby poradil s výběrem filtrace vzduchování a dalších nezbytných věcí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.136 (?), 18.3.2009 19:35

rád bych se zeptal na to, jaké rostliny jsou v té 1 m3 čističce?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika