Stvaba zahradního jezírka na otevřené zahradě



Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 245.152 (?) 
25.9.2017 19:08, zobrazeno: 2606x

Rozhodli jsem se vybudovat jezírko na zahradě o rozměru 200x200x90.
Otázka zní:
Jedná se o zahradní kolonii která je oplocena celkově a každý má svou zahrádku oplocenou což není náš případ.Máme oddělenou thujema přes které může kdokoli projít.
Na internetu jsem hledal jaké by byly pro mne následky pokud by se někdo zranil pádem do vykopané díry.
Nenašel jsem nic.
Má s tímto někdo zkušenosti?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.107 (?), 25.9.2017 19:30
Radas: A aké by to mohlo mať následky pre toho čo tam spadne to Vás netrápi?😉 Ale vážne - na Vašom pozemku (hoci aj prenajatom) nemá podľa mňa nikto čo hľadať, takže právne by Ste mali byť z obliga. Aby Vám to nerušilo spánok, tak môžete jazierko kým nebude hotové ohradiť nejakou páskou (4 koly a natiahnuť bielu pásku, predpokladám že tých 200x200x90 je v centimetroch 😉). Hm, ale čo ak niekto spadne do jazierka už s vodou a bude to neplavec?! (sorry že to odľahčujem, ale - mať tak Vaše problémy...). IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 245.152 (?), 25.9.2017 19:42

Raději se hloupě ptám a mám takovéto starosti, protože u nás v ČR jsou zákony šité pro jiné nežli poctivé lidi.

Rozměry jsou v cm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.107 (?), 25.9.2017 19:50
To je OK, ale ak by sme to brali striktne, tak to by Ste museli zabezpečiť aj trebárs nejaký dočasne vykopaný kanál na vlastnom dvore (napr. kanalizačnú prípojku) aby do nej nespadol eventuálny zlodej. Všetko podľa mňa závisí od toho, ako to máte v tej záhradkárskej kolónii riešené - ak je to ohradené a označené a cez Váš pozemok nejde nejaký chodník, tak "není co řešit". IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 252.245 (?), 27.9.2017 8:20

Máme dvě vodní plochy (9 x 3,2 m, 4 x 3 m) na zahradě, která není zabezpečena plotem, takže jsem si zjišťovala, co by se stalo, kdyby se mi zde nedejbože utopilo nějaké zbloudilé děcko. Pod námi jsou řadovky, které mají mini pozemky, takže děti si hrají právě na cestě u našeho pozemku, který je chráněn plotem jen z jedné strany, z druhé strany (z důvodu dokupování dalšího pozemku) je bez jakékoli zábrany. Do bazénu jsme pořídili alarm, ale stejně když nebudeme doma, tak alarm neuslyšíme. Pokud by k takové události došlo, tak dle právníka nesu zodpovědnost já, protože jsem neměla zabezpečen pozemek řádným plotem a napůl nese zodpovědnost i rodič, který dítě neuhlídal. Jak by to bylo se zlodějem, to netuším... Toho bych asi zahrabala do kompostu, aby alespoň jednou k něčemu dobrému sloužil angel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika