Stěny jezírka ze ztraceného bednění



Stránky: 1,  2   
host - 12.207 (?) 
16.6.2019 19:08, zobrazeno: 6154x

Kdyř se zdí stěny jezírka ze ztraceného bednění a volí se jiný než rovný tvar stěny a musí se kvadry stavět na sebe střídavě k vůli vazbě nevznikne úplně rovná stěna. Čím se to potom omítne aby stěny byly úplně hladké pro položení folie a neodlupovalo se to? Je to spíše otázka na zedníky ale jezírkáři formátu pana Hrkala budou vědět i to. děkuji za radu. Na obrázku je snad srozumitelněji vidět co jsem se snažil popsat.

skádání bloků přes sebe u zakulacené stěny
skádání bloků přes sebe u zakulacené stěny
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 18.34 (?), 16.6.2019 20:42

Natáhněte to lepidlem a vyhlaďte. Určitě to nenechte v tomhle stavu, když pominu potíže s izolací folií, vypadalo by to divně,  Ty kostky bednění jsou pak v čisté vodě docela dost vidět. Jako lego :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 238.23 (?), 17.6.2019 14:47

V některém místě to bude i vrstva 2 cm. Zřejmě se automaticky dává perlinka. Nebude se to potom pod folií odlupovat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 18.34 (?), 17.6.2019 17:19

S odlupováním po pravdě nevím, nikdy jsem to pak znovu obnažené neviděl :)
Perlinka se používá, u Vás to hlavně v té oblé části bez ní IMHO prakticky nepůjde.  Vycházejte z toho, že na vrstvě pak ještě bude geotextiile a na ní folie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kutilovi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 250.122 (?), 17.6.2019 18:07

Pokud pouzijete flexibilni lepidlo tak se to odlupovat nebude, ale muzu vam slibit ze se s tim vyblbnete. Perlinku bych daval az po hrubem vyrovnani povrchu, do vetsich vrstev lepidla neco vmacknete treba starou dlazbu. Idealni by bylo mit nejakou sablonu, neco jako omitnik z dobre ohebneho PVC. Ta 20ka mi prijde dost malo na ten bocni tlak vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 238.23 (?), 18.6.2019 9:49

Tak teď jste mi přivřel kyslík. Já jsem použil 15ku. Tlak vody by měl ztracené bednění tlačit do hlineného břehu. Tím by měl být protitlak hlíny. Vždyť nadzemní bazény nemají protitlak a udrží tlak vody. Mám obavy, že máte pravdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Kutilovi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 250.122 (?), 18.6.2019 10:06

Tak to sem nechtel. Nadzemni bazeny nemaji 160 cm na vysku a hmotnost vody se rozklada stejnomerne v kruhu nebo s pridanou oporou.  Treba vam to folie udrzi ja nevim. Ale mate to jeste tim prekladanim zeslabene. Zrovna ted sem dostavel sklep s ctyrhrannym bazenem 260 x 260 120 na vysku a cele z tricitek poradne proarmovanych. ale je to bez folie, klasika izolace a dlazba. To se nesmi hnout ani o setinku milimetru. Zatim 3 nedele a zda se ze vodu drzi.

Na hlinu bych nespolehal, je to hodne nestabilni material diky sedani a podmaceni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 238.23 (?), 20.6.2019 12:45

Pro mne hodně cenné rady. Jestli to správně chápu tak když se to klade na sebe bez překládání tak to má větší soudržnost? Já jsem to chápal tak, že provázáním ten beton lépe spojí jednotlivé kvádry a o to lépe to drží. Hůř se s tím dělá ale mylsel jsem, že je to daň za větší pevnost. Ještě dotaz: když potřebuji vyzdít například 150 cm vysokou stěnu v zemi pro jezírko? Bude více namáhána budeli celých 150 cm v rámci jedné kolmé stěny nebo když to rozdělím do třech 50 cm kolmých stěn a vždy uskočím a udělám v jezírku tři 50 cm patra?  Pro mne je každý názor z praxe cenný. Sice to sníží při stejném obvodu objem jezírka a bude se to hůře čistit než jedna kolná stěna ale zase ta stabilita stěn je důležitá. Váš názor?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kutilovi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 250.122 (?), 20.6.2019 13:14

Prekladanim jsem nemyslel vazbu, ale to vyoseni pro oblouk. To zeslabi konstrukci ZB.

Jak dal je na nejakem odbornikovi z mista, ne na kutilskou diskusi. Abych se tomu vyhnul, tak radsi vsechno predimenzuju.

Vy to ZB jeste nemate vybetonovane?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Parma - (1) - 101.37 (?), 21.6.2019 18:20

Nevidím žádnou vystuš, oblou stranu srovnat cementovou maltou nechat zaschnout pak perlinka lepidlo po zaschnutí vybrousit ostré hrany a pak lepit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika