Spuštění filtrace



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 232.98 (?) 
22.3.2016 0:50, zobrazeno: 19941x

Dobrý den,
rád bych se dotázal zkušených na co nejlepší postup spuštění filtrace nyní na jaře. Mám jezírko cca 4 kubíky, voda je dost zelená.

V loňském roce jsem celé jezírko vypustil, vyčistil a pak zapnul filtraci. Letos to celé takto čistit nechci, takže jak na to: 

1. normálně spustit filtraci, čitění bude dost dlouho trvat, než filtrace plně naběhne (mám Biosmart 36 s UVC 36W)
2. spustit filtraci a na zelenou vodu použít nějaký flokulant
3. vypustit část vody a dopustit za čistou - představa cca 2-3 kubíky vyměnit, vodu normálně z řádu (nevím, co teplota dopouštěné vody, možná to udělat na 2x?)

Co doporučujete, popřípadě prosím i o jiný návrh, pokud se vám osvědčil.

Díky za radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 22.3.2016 8:30

Varianta 1 se mi jeví jako nejlepší. Pokud přidáte startovací bakterie, chybu neuděláte.
Použití flokulantu na tuto velikost nádrže je ztráta času i peněz, s nejistým výsledkem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 212.101 (?), 22.3.2016 11:46

Malý dotaz, je nutné dodávat startovací bakterie, nebo počkat až se oteplí a   samy se namnoží ve filtraci přirozeně? Někde na jiném místě je výsledek testu na odbourání kalu pomocí různých bakterií. Test pokud vím nedopad příliš dobře. Bakterie jsou určitě jiného druhu, ale přesto mám trochu pochybnosti o účinosti. Má někdo s tím nějakou prověřenou zkušenost? Děkuji a zdravím Jirka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 17.210 (?), 22.3.2016 12:22

Nesuhlasim, ze pouzitie flokulantu je na 4 m3 jazierko skoda penazi. Bezny flokulant pouzivany na bazeny ma tak malu spotrebu, ze pre maly bazen je to na niekolko mnoho sezon. Predpisane mnozstvo - tych par gramov na kubik (neviem spamati), mozno trosku zvysit v pripade jazierka, ak je vo vode viac mikroskopickych castic a sinic. Pre moje 6 m3 jazierko a maly bazen 2 m3 mam stale 1 kg nadobu flokulantu skoro neminutu. Pouzivam najma po velkom vysavani, kedy sa zvyri vela drobnych castic. Ucinok je perfektny, Dostanete vodu ako z plitvickych jazier. Potom pridam druhe vysavanie jemneho kalu von z jazierka. Pre mna je flokulant najlepsia a v podstate jedina chemicka latka ktoru stale, i ked len obcas pouzivam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 232.98 (?), 22.3.2016 21:22

Mohu se zeptat, jaký flokulant používáte? Většinou píšou, že pro jezírko je jiný něž pro bazén aty jsou dražší.

A doposud používané jsem našel vždy jen v tekoucí formě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 144.136 (?), 22.3.2016 22:15

Ja pouzivam vlockovac Marimex blue one.

Je to siran hlinity a odporucaju 3 g na 1 m3. Urcite neskrachujete.Pixla je na davku pre 300 m3 vody!!. cena 11 eur za take mnozstvo este nikoho nepolozila, mozno predajcu specialnej jazierkovej chemie. laugh

Je na bazeny, ale siran hlinity je vhodny aj na jazierko. Bezne vlockovace su vseobecne hlinite soli. Siran v tom mnozstve je neskodny a ciastocne sa vyviaze s horcikom alebo vapnikom. Nepouzil by som ak mate makku vodu s nizkym pH.

Niekde som cital ze sa pouzivaju aj polymerne kvarterne amoniove soli, ale nemal som odvahu to skusit. Tie maju dost silny antibio ucinok. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 144.136 (?), 22.3.2016 22:17

Este jedna vec, resp. varovanie. Pri predavkovani sa voda paradoxne zakali: Koloidom hlinitej soli. Ale asi v jazierku toto nehrozi, skor len v bazene, pretoze v jazierku sa vsetko vyviaze s pritomnymi necistotami vo vode, alebo sa naviaze na bunky rias.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 144.136 (?), 22.3.2016 8:32

je dobre zacat s vysavanim?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 82.192 (?), 22.3.2016 15:21
dobry den, myslite ze je uz mozne v tomto pocasi spustit filtraci kdyz teploty pres den jsou kolem deseti a v noci padaj ke dvoum stupnum?ryby se uz rozjizdej tak jsem si rikal ze bych filtraci spustil uz pres vikend, dekuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 86.49 (?), 22.3.2016 19:17
Já mám vodu 6°C a spouštět budu v pátek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika