Solární technologie zkušenosti



Stránky: 1,  2   
host - 125.208 (?) 
3.7.2010 10:20, zobrazeno: 18537x

Zvažuji koupit solární čerpadlo (hlavně z důvodu zavzdušnění pomocí potůčku).Tak se chci zeptat jestli má s touto technologií někdo nějaké zkušenosti.

Předem moc děkuji za typy a rady... S.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 190.126 (?), 29.1.2011 18:36

Skúsenosti s kupovaným solárnym čerpadlom nemám.Ale mám kaskádu 70cm vysokú pohananú malým čerpadlom značky Bossch z auta so spotrebou 0,8A čiže 10w a prietokm15 l.min.Spravil som mu chladenie.Napájaný je solárom 20w,1,3A.Solár mám na pevno, nasmerovaný na juh. Nevýhodou je slabý solár. Čerpadlo sa začína točiť približne ráno o 9,30 vytlačí vodu len do výšky 35 cm a o 10,00 už tečie voda po kaskáde. O 6,00 večer so zapadajúcim slnkom klesajú otáčky motora a tým aj výška a prietok vody. Nevýhodou soláru je ked slnko zakryjú mraky alebo je zamračené má o 80% nižšiu učinnosť.To znamená že dáva približne 0,016A, čo nestačí na roztočenie čerpadla.Sú dve možnosti, buď výkonnejší solár alebo amorfný solár, ten má menšie straty pri zamračenom počasí a je lacnejší. Nekupuj toto modré čerpadlo a podobné.Môžu bežať 15min a potom by sa mali vypnúť kvôli zahrievaniu. Mne predávajúci povedal že môže, že ho chladí obtekajúca voda.Mal som ho zapnuté každý deň,po dvoch rokoch sa vydral semering a natiekla do motorčeka voda a bol s ním koniec.Lepšie je ho vyrobiť doma.Motorček môžeš použiť z tlačiarne ale musíš spraviť chladenie.

čerpadlo 12V
čerpadlo 12V
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 125.208 (?), 14.9.2011 14:33

Dobrý den... loni jsem si pro svůj rybníček pořídila solární čerpadlo (hlavně zdůvodu vzduchování a také nemám možnost vedení el.)..

A usím říct že jsem naprosto spokojená... čerpadlo mám v hloubce cca 90cm a vodu vedenou hadicí- dlouhou něco málo kolem 3 metrů) do takového vodopádku..do výšky cca 1,5 m..

Vodopád jede i když je zataženo... když je slunečno, tak od rána a i dlouho večer..

Jen solární panel mám zatím inprovizovaně opřený ve skalce..mám v plánu na příští rok vytvořit držák s pevnym natočením..

Šárka:) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 236.230 (?), 14.9.2011 14:49

Šárko nechcete napsat název tohoto čerpadla aby i ostatní věděli co že to máte za zázračný výrobek.Děkuji hr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 125.208 (?), 14.9.2011 15:08

Je to: Solární čerpadlový systém Siena led.. je to fontána kterou jsem si úplně jednoduše připojením hadice předělala na čerpadlo..

Šárka:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 75.210 (?), 10.4.2012 13:22

Také připojím svoji solární realizaci, tedy prozatím jen test. Zakoupil jsem čerpadýlko a panel a běží to suprově a čerpadlo s panýlkem vyšlo na necelých 800,-Kč. Ideální řešení pro plastový rybníček nebo prokysličování v místech bez el.energie pro horké letní dny.

Test solárního čerpadla
Test solárního čerpadla
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 10.4.2012 15:21

Obecně mi přijde solární řešení jako málo výkonné, a drahé. Prakticky každý týden se někdo ptá na možnost zapojení většího filtru jezírka přes solární panel (čerpadlo). Tam, kde je potřeba vyšší výkon - hovořme o 5.000 l/hod reálně přečerpané vody a víc - tam se už se investiční náklady na pořízení soláru potkávají s provozními náklady na provoz běžného řešení na 230V.  Navíc je zde moment nestálého výkonu (v noci sluníčko nesvítí).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.230 (?), 10.4.2012 15:52

dobry den, pripojim svoji zkusenost- jiz asi 2 roky uvazuju o postaveni male elektrarny ze solarniho clanku - clanek -regulator-akumulator-menic 12/240Volt, popr. bez menice.. cela tato sranda s 50W clankem by vysla pred cca 2 lety na nejakych 20t korun, nakupem samostatnych komponent, popr. domackou vyrobou regulatoru... dneska klesla cena za clanek 140W na nejakych 250 dolaru, takze se da rici, ze za 20t korun lze udelat malou elektrarnicku, ktera na bezne sviceni a bezne prostredky jako LCD TV, notebook, sviceni atd postacuje.. jak je to s pohonem cerpadla na 230V k bazenu nevim, je zapotrebi mit informace o motoru, zda by tato solarni zalezitost, spolu s menicem dokazala motor dlouhodobe provozovat.Aler dle me, pokud vemi klasickou kartusovou filtraci k malemu bazenu, ktera ma odber cca 60-80 watt, coz je odber nejakych 400mA/230V, tak by to tato elektrarnicka mela hrave zvladnout... samozrejme s nalezite dimenzovanymi komponenty. Je ale zapotrebi vyhnout se zlodejskym cenam v cr a objednavat na ebay primo za ceny, ktere jsou daleko priznivejsi nez v cr.. staci zadat na ebay solar panel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 10.4.2012 21:28

Mám možnost sledovat určitý projekt, kde je potřeba pro chod zařízení zajistit nezávislý příkon 20W pomocí sol. článků (v noci baterie). V současné době byl již dopněn třetí panel cca 100W, protože dva byly málo. Navíc se ukázalo, že již po roce klesá velmi výrazně účinnost těchto článků. Také jsem uvažoval o provozování čerpadla k bazénu na solární pohon, ale v současné době to považuji za podvod na spotřebitele a obloukem se tomu vyhnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 11.4.2012 9:09

Tak to potvrzuje i mou zkušenost. Asi tak před 3-4 roky jeden z našich zákazníků nechal postavit solár - ostrovní systém pro pohon čerpadla Aquamax 16000, který měl trvale 24 hodin dennně pohánět filtraci. Čerpadlo mělo příkon 170W, a tehdy ho řešení na klíč od firmy, která se zabývá solárními řešeními, vyšla na necelých 100 tisíc. Bez čerpadla.
V zimě jsem s ním mluvil, jak mu to funguje, a on konstatoval, že akumulátory už zdaleka nemají ty parametry jako na začátku, a že už se mu několikrát čerpadlo zastavilo. Takové to ekologické nadšení, které měl na začátku, už z jeho hlasu tak silně cítit nebylo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika