Průhledné plastové víko u bubnového filtru



host - 53.212 (?)
19.9.2018 9:47

Děkuji za praktickou zkušenost pane Hrkal. Potom pro mne není investice do průhledného víka filtru opodstatněná.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 53.212 (?), 18.9.2018 10:14, zobrazeno: 1542x

Chtěl bych se zeptat těch co už mají zkušenost s bubnovým filtrem zda má smysl investovat do průhledného plastového víka. Zapojil jsem svůj bubnový filtr do zkušebního režimu, sundal horní neprůhledný kryt, našteloval trysky k oplachu a pustil oplach k pozorování zda je ostřik veden optimálním směrem a dostatečně silný. Bubnový filtr je ve výši mého břišního měchu a tak mne odrazená voda od síta také opláchla. Proto jsem si tu otázku položil a začal nad ní analyticky uvažovat. Někde jsem vyčetl, že ten průhledný kryt ze vnitř zezelená takže beztak přes něj nelze vidět. A nevím zda to tak musí vždy být. Pokud dám UV lampu do čerpadlové šachty tak by měla zelenou řasu zlikvidovat před vstupem do bubnového filtru. Taktéž pokud je bubnový filtr ve strojovně ve sklepě tak tam se slunce nedostane a neměla by se na víku vytvářet řasa.

Ti co to znají: mám někde chybu ve své analýze?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 72.176 (?), 18.9.2018 10:44

Pokud nebudete víko pravidelně čistit, bude špinavé a špatně (a nebo vůbec) průhledné.  UV lampa byť sebesilnější tvorbu řas ma průhledném víku nepotlačí.  Když tam bude jen trochu světla, řasa tam poroste.
Přikládám fotku z filtru od nás - tam mám ve víku průhledný otvor - a pokud ho každý týden nevyčistím, vypadá tak jak na fotce níže


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 53.212 (?), 19.9.2018 9:47

Děkuji za praktickou zkušenost pane Hrkal. Potom pro mne není investice do průhledného víka filtru opodstatněná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika