Proti zamrzání jezírka



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
solenza - (14) - 45.178 (?) 
30.6.2009 15:20, zobrazeno: 72368x
Chtěl jsem se zaptat, co používáte v zimě, aby nedocházelo k zamrzání jezírka. Viděl jsem, že vyrábějí jakýsi plovák, pod kterým voda nezamrzne a zajistí tak možnost úniku metanu z jezírka a přívodu vzduchu. Díky za odpovědi.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.164 (?), 2.7.2009 8:00

Tak to mě také zajímá, přemýšlím o něčem elektrickým. Poslední zimu jsem měl led tak cca 20 cm vysoký a myslím že nějaký plovák to nezachrání. Zatím to řeším tak že na zamrzlou hladinu postavím velký hrnec s vroucí vodou a on se protaje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Matušková - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (107) - 165.35 (?), 2.7.2009 8:09

My měli letos dokonce cca30cm ledu, takže všechny polyst.desky, pet lahve a míče byly na nic, dali jsme tam 5l láhve od vody, do nich trochu vody, aby zcela nevyplavaly a každý den se do nich lila teplá voda, led kolem povolil, tak se lahve vytáhly, odlily, aby tam byla jen ta trocha a tak každý den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 53.34 (?), 3.7.2009 10:13

Ja toto

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
solenza - (14) - 45.178 (?), 3.7.2009 17:16
Díky všem za odpovědi. :-) Jen ještě otázečku. Hledal jsem tyto produkty na internetu a nalezl jsem některé ohřívače bez termostatu, tudíž zbytečně hřejí, dokud se nevypojí, tzn. třeba i zbytečně při oblevě. Proto bych se chtěl zeptat na výše uvedené topítko s termostatem. Jaká je zapínací teplota termostatu, dále jestli nedochází vzhledem ke zpoždění termostatu k částečnému zamrzání a dále, jaký průměr nezamrzlého otvoru dokáže zajistit např. při 15°C mrazu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1576) - 48.243 (?), 3.7.2009 22:53

Vážení, zapomeňte na elektřinu, termostaty, PET láhve, plováky a podobné vymyšlenosti. Proti zamrzání jezirka a event. jeho promrznutí až na dno existuje stará dobrá metoda, popisovaná v  knihách o zahradě již za první republiky: 

Počkáme až led na jezírku má tloušťku kolem 10 cm. Do ledu vyřežeme, vysekáme diru tak velkou, aby se do ní vešel kýbl. Kýblem vybereme tolik vody, aby pod ledem vznikla vzduchová vrstva asi 10 cm, Díru přikryjeme kusem desky, event. pěnového polystyrénu a zatížíme, aby jej vítr neodfoukl.

Vrstva vzduchu pod ledem je tak dobrým izolátorem, že hladina pod ledem již nezamrzne a bahenní plyny bez potíží odcházejí celou dobu, co vydrží horní hladina zamrzlá.

Jak prosté, milý Watsone!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 11.196 (?), 4.7.2009 9:58

Dobrá rada, ale použitelná pouze u menších jezírek. Mám koupací jezírko cca 80 m3 a těch 10 cm dělá zhruba 6 000 lt vody. To bych "kýblovat" nechtěl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1576) - 48.243 (?), 4.7.2009 21:15

Při takovém jezeru máte zajisté nějaké elektrické čerpadlo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 131.43 (?), 7.7.2009 15:59

Máme také jezírko, které tuto zimu i přes naše snahy (plováky, rozmrazování teplou vodou) zamrzlo cca 30cm. Máme v něm karasi, kteří to naštěstí bez úhony přežili. Nechtěla bych to ale další zimu zažít, proto moc děkuji p. Jančovi. Jeho rada je jednoduchá a zní logicky. Určitě ji příští zimu vyzkoušíme. Děkuji Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
trilobite - (21) - 178.7 (?), 10.7.2009 10:39
Toto téma mě jaksi nechává chladným. Zamrzlé jezírko v zimě bez petek a podobných blbostí je krásné. Jelikož jsem se chtěl zbavit ryb, nechal jsem jim to zamrznout a jaká byla zima :-). Na jaře, když roztál led, pustil jsem čerpadlo a první, kdo připlaval do okysličené vody, byl pstruh. Ty potvory prostě přežijou všechno. Pokud máte pocit, že chcete okysličovat jezírko v zimě nebo aby unikali škodlivé plyny, zkuste to tak, že vezmete suché rákosí, svážete dostatečně velkou otep a tu píchnete do vody. Už si nevzpomenu, kdo to takto radil a používá, ale funguje mu to.Rákosím se dostane do jezírka voda a naopak plyny můžou ven.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika